Norjalaisnaisen laulama biisi?

En muista laulun sanoja tai artistin nimeä lol, hyvä alku. Kumminkin laulaja on norjalainen nainen ja laulu muistuttaa aika lailla Adelen tyyliä tai ainakin jotain sinne päin. Laulun loppupuolella lauletaan monta kertaa sana "echoes" siinäpä onkin kaikki muistikuvani T__T
159
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ihan ekas tulee mieleen Anita Hegerland. On kylläkin jo vähän vanhempaa ikäpolvea (s. 1961). Aivan mahtava laulaja. Seurusteli aikoinaan Mike Odlfieldin kanssa ja heillä on pari yhteistä lastakin. Tuossa alla linki listaan norjalaisista naisartisteista. Käy läpi jos tärppäisi.
http://en.wikipedia.org/wiki/Category:Norwegian_female_singers

Äänestä

Kommentoi aloitusta


apuakiitos kirjoitti:

En muista laulun sanoja tai artistin nimeä lol, hyvä alku. Kumminkin laulaja on norjalainen nainen ja laulu muistuttaa aika lailla Adelen tyyliä tai ainakin jotain sinne päin. Laulun loppupuolella lauletaan monta kertaa sana "echoes" siinäpä onkin kaikki muistikuvani T__T

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu