Tarvitsisin apua.. Kultani asuu eri paikkakunnalla kuin minä ja emme tapaa usein. Hän ei pettäisi minua koskaan, mutta tässä on nyt yksi ongelma.. Hänellä on vain tietokone, jolla hän ei kovin usein ole. Juttelutaukoa on välillä yli puoli kuukautta ja se on turhauttavaa. Mitä minun pitäisi tässä tilanteessa tehdä? Rakastan häntä todella paljon, enkä haluaisi erota siksi, että emme voi jutella usein, joten olisiko mitään ehdotuksia, mitä voisin tehdä / miten voisimme pitää paremmin yhteyttä toisiimme ? Olen alle 18-vuotias, joten en kumminkaan voi kovin usein hänen luokse mennä / hän minun luokse, kun ei sitä rahaa oikein ole.
Joku auttaa ?
3
280
Vastaukset
Kuinka pitkään olitte yhdessä ihan lähisuhteessa ennen kuin hän muutti noin kauas?
Nimittäin jos koko suhteenne on ollut sitä, että juttelette tietokoneella parin viikon välein, niin ei siinä kyllä rakkaudesta toisiinsa ole kysymys vaan kahden nuoren seurusteluleikistä, joka menee ohi ihan omia aikojaan.- Neuvoton
Hänen vanhemmat erosivat ja hän joutui muuttamaan toiselle paikkakunnalle, ja olemme jo noin 10kk seurustelleet. Emme siis tietenkään ole vain koneella jutelleet :)
- 19+1
Koittakaa sopia tapaamisia ja voi varmasti poikaystäväsi lainata vanhemoiensa puhelinta, ja soitella sinulle välillä :) Toivottavasti juttunne toimii, välimatkasta huolimatta. :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit585483Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT4334759Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1483909KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti1863443Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku142576Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei222335Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja182288Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit1542101- 1282059
Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241529