Vesipaastosta on kiistelty todella paljon. Osa pitää vesipaastoa hyvänä juttuna ja osa taas huonona. Jotkut sanovat että kilot tulevat heti takaisin, mutta aion itse kokeilla tuleeko ne. Tästä päivästä lähtien olen 15-20 päivää pelkällä vedellä: kuulostaa tosi hurjalta, mutta ei siihen kuole eikä joudu tiputukseen.. Niin jos siis on perusterve ihminen kyseessä, jolla on ylimääräistä massaa. Juon siis joka päivä ainakin kaksi litraa vettä ja pyrin joogaamaan ja rauhoittumaan. Pituutta mulla on melkeen 170cm ja painoa 73kg.. Käyn joka viides tai kuudes päivä puntarilla ja silloin otan myös uudet kuvat kropasta ja laitan ne tänne. Tässä siis järkytyävä lähtökuva. Mielenkiinnolla ootan miten vesipaasto muovaa kroppaa.
http://aijaa.com/vvUlRG
Vesipaastolle (kuva)
6
268
Vastaukset
- Otahan iisisti
Kunhan laitat sitten kuvia myös vesipaaston jälkeen. Etenkin pari kk sen jälkeen kiinnostaa.
Kyllähän tuolla saa hyvin suolen tyhjäksi. Siinä menee monta kiloa.
Nesteitä lähtee ja lihasta. Hitusen läskiä, mutta ota huomioon että energiankulutuksesi vähenee aivan hurjasti. Et pysty urheilemaan etkä jaksa kuin ajatella, jos sitäkään.
Paino siis putoaa, mutta kunto romahtaa. Lihas katoaa ja läski jää. Ei hyvä.
Sulla on ihan hyvä kroppa. Liikuntaa tuo vähän kaipaisi, ei lihasten menetystä. - Keskitie:)!!!
Oletko vesipaastolla joogan takia. Kun olin lukiossa yksi luokkalaiseni joogasi ja alkoi juoda paastomehuja, hän ajatteli henkisesti kehittyvänsä, mutta paino laski, kunto romahti ja hän joutui sairaalaan letkuruokintaan. Kaikki hänen paastotoimensa perustuivat joogafilosofiaan ja lopulta hänen terveytensä, niin fyysinen kuin psyykkinenkin romahti. Sinä varmasti olet paljon järkevämpi ja huolehdit kehosikin terveydestä, seuraat sitten mitä filosofiaa tahansa niin kultainen keskitie on se joka pitää terveenä:) Hyvää kevättä Sinulle!
- Anteeksi mutta
Sullahan on pelkkää hyytelöläskiä, ei yhtään lihasta! Ei vesipaasto auta tuohon ongelmaan. Tarvitset paljon reipasta liikuntaa ja punttisalia! Lisäksi terveellinen ruokavalio, siis aivan erilainen kuin se millä olet tuon kropan kasvattanut.
Anteeksi suorasanaisuuteni, mutta teet vain itsellesi vahinkoa noilla hölmöilyillä.- Aslslsldksjks
Mitäköhän tarkotit? Kyllä tiedän ettei oo lihasta mulla.
- Otahan iisisti
Kuvaa ja tilannetiedoitusta odottelen!
- Otahan iisisti
Hiljaisuudesta päätellen paastosi kariutui alkuunsa. Hyvä niin.
Toivon että vaihdoit vesipaaston liikuntaan ja terveelliseen ruokavalioon!
Hyvää kevättä!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain31711931Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-15211079Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin2526407Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.2265222Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom1683684- 1743558
L/OVER ikuisesti minun
Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin502523Mitä voisit miehenä tehdä?
Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä3292000Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov121834Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi171735