MIstä olis mahdollista vielä saada vanhan kunnon barbituraatteja pk-seudulla? Eipä tuo mikään muu lääke niin jytevästi unta.
Miten saisi barbituraatteja vielä? Vesparax tms
15
7891
Vastaukset
- Bentsoja nykyään
Laillisesti ei mistään, paitsi lääkelaitoksen poikkeusluvalla. Isoille eläimille tarkoitettuja saattaa löytyä vielä jostain eläinlääkäreiltä tai sairaaloista anestesialääkkeenä. Melkein helpompaa kuin Suomesta löytää on etsiä umpimähkäisesti jostain Viron tai Venäjän pimeiltä markkinoilta. Niitä siis kyllä valmistetaan vielä.
- Onnea matkaan
...piti lisätä, että Kiinasta jostakin labbiksesta pentobarbitaalia saa kuulemma tilattua (saattaa kulkea nimellä Nembutal).
- Onnea matkaan
Vähiin on käyneet. Tiopentaalia anestesia-aineena löytynee sairaaloista (yksiköistä, joissa anestesialääkkeitä käytellään), epilepsian hoitoon tarkoitettuja barbeja ei liene enää, korkeintaan johdoksia, eli siinä ne käyttöaiheittain. Eläinlääkepuolelta barbituraatteja löytyy vielä, esim Euthasol, Mebunat (pentobarbitaali), Barbivet, Phenoleptil (fenobarbitaali). Erityisluvalla saattaa lisäksi jotakin saada, mutta siinä ne.
Katukaupassa ei taida paljon pyöriä, ellei äskettäin ole jotakin eläinklinikkaa putsattu tai diileri itse käytä siinä määrin, että myytäväksikin riittää?
Jossain maailmalla on varmasti jotakin barbituraatteja tarjolla virallisesti ja pimeästikin, mutta esim Vespoja tuskin saa mistään? Barbituraatteja googlettelemalla löytää jotakin yhdistelmävalimisteista kertovia kokemuksia, mutta nämäkin tabut oli hankittu Egyptistä ja Venäjänmaalta.- umpivintti2
helsingin yliopiston apteekki valmistaa vielä pentobarbitaali pohjaista hormoonivalmistetta. tunnettu ennen nimellä bellergan. siinä on 20mg. tuota barbituraattia/tabletti. valmisteen myynti lopetettiin välillä sen vaarallisuuden takia. ei varmasti nuoremmat lääkärit edes tiedä mikä tämä on... ostan niitä välillä 100-300kpl. "katuapteekista" jos ei tolea löydy, voi olla henki pois jos tämän kanssa tekee coktaileja... boostaa pirusti teemuja ym. vahvempia opiaatteja. itse oon välillä tykittänyt tätä ja tekkeniä, ja vetänyt viinaa ym. päälle. mulla on 25 vuoden ura sekakäyttäjänä joten tolea löytyy paljon fentanyylillekin (iv.) tässä on listaa mitä oon käyttäny, ja nämä eivät tässä kaikki ole... panacod, tramal, temcesig subuxone, subutex, tarqenig, oxynorm, oxycontin, dolcontin. norspan litku meinas unehtua ja siis myös toi fentanyl litku. temesta, diapam, opamox, oksepam, risolid, stesolid, insomin, stillnoct, dormicum, xanor, rivatril, tenox, imovane, normison amfetamiini,puolisynteettinen kannabis, tavallinen kannabis, ruoho, kokaiini(jota oli jatkettu herskalla) norflex, sirdalud, lyrica, neurontin, yms. kuten vaikkapa zyprexa. älkää hitossa lähtekö tälle tielle!!! irti ei pääse millään, ku on ollu selkä hajalla samat 25 vuotta, ja paha paniikkihäiriö... sparine, levozin, ketipinor, ja jopa atarax livahtaa suuhun välillä silti kykenen esittämään ihmisille tavallista kaduntallaajaa... syön ja nukun suht normaalist ja olen naimisissa. mut miettikää oikeesti kannattaako alottaa vetään kaikkee paskaa. PÄÄTÖS ON TEIDÄN, TEHKÄÄ SIITÄ JÄRKEVÄ!
- ei niitä saa
Mistäs tiedät?
- skerroooxx
Egyptistä saa ihan turistikohteista vesparaxia ja vielä ilman reseptiä.Eri asia miten uskallat sen suomeen tuoda
- spaaaax-
90-luvun alussa nuorena poikana kuolin kliinisesti barbituraattien ja viinan yhteiskäytöstä, olikahn sombunol lääkkeen nimi, ryypiskeltiin ja otin 5 pilleriä, ONNEKSI en ollut yksin, hengitys lamasi ja olin mennyt siniseksi, kaveri soitti ambulanssin olin kliinisesti kuollut. Onnea vaan barbien etsintään aloittajalle. Karmea lääke jossa hiuksenhieno raja kuolemalle ja hyvälle ololle.
- seeeebbbbb
Up. Eikö nykyajan ketipinor- ja bentsopäät tunne todellista päänsekoittajaa ja nukuttajaa, barbituraatteja,enää?
- Niiiihiiin
Muutama neurologi määrää ergotamiinia migreeniin ja kai sitä vaihdevuosiinkin?
- Anonyymi
Ketkä??
- ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Ja mitä tekemistä ergotamiinilla on barbituraattien kanssa????? ei mitään...
- kaikkea vetänyt palj
Joo kyllä se melkoisen hankalaa on niitten kanssa nykyään. Kaveri sai ajokoiralleen fenobarbitaalia eläinlekurilta kun piskillä todettiin epilepsiä. Menin avaamaan suuni ko.lääkkeestä ja koiraparka jäi viikoiksi ilman troppiaan kun isäntä veti ne itse, tosin tuo on aika pliisu vaikutuksiltaan mutta kyllä se krapulaan auttaa, kunhan muistaa että promillet ovat ennen nauttimista häipyneet. Tiopentaaliin älkää hyvät ihmiset koskeko vaikka sitä on yllättävänkin helppo saada, pitää olla alan guru etteivät hyvät olot vaihdu hengen lähdöksi. Määrät esim veteen sekoitettuna ovat todella pieniä mitä voi kitusiinsa ilman letaalia vaikutusta kaataa. Lamaa hengityksen helposti ei se muuten ole varsinaisesti myrkyllistä.
- Eläintenystävä
Paska tuuri koiralla.
- medinal
osta barbitaalia. joku 1/3 grammaa pärisee.
http://www.sigmaaldrich.com/catalog/product/sigma/b0375?lang=fi®ion=FI - iuyt
Nehän on ihan paskoja,ei niillä mitään tee.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 836019
ROTAT VALTAAVAT ALUEITA
Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj474055- 1314011
- 693793
Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan
Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️262968Alavuden sairaala
Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan72567Siekkilässä ajettu ihmisten yli- mitä tapahtui? Länsi-Savo ei ole uutisoinut asiata
Manneja, vaiko matuja?332379- 282252
- 2042141
Reuters: Ukraina on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan. Jopa 40 konetta vahingoittunut
Ukrainan turvallisuuspalvelu SBU on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan, kertoo Reuters. Uutistoimiston läh4501849