Evankelis-luterilainen kirkko on joutunut harhateille Jeesuksen opetuksista ja ajatunut tapakristillisyyteen ja mammonan palvontaan.
Sen oppi on pelkkää silmän oppia, ei sydämen oppia:http://akisaarikoski3553.blogspot.fi/2013/04/evankelis-luterilaisen-kirkon-kriisi-ja.html?spref=fb
Evankelis-luterilaisen kirkon turmeltuneisuus
5
268
Vastaukset
- sjrs
Luk 19 27 Mutta nuo viholliseni, jotka eivät tahtoneet minua kuninkaakseen -- tuokaa heidät tänne ja teloittakaa heidät minun edessäni.
- Pakstori
"Viimeisinä aikoina tulee pahat ajat: Ihmiset rakastavat vain itseään ja rahaa, ja ovat vanhemmilleen tottelemattomia, ja pöyhkeitä sydämeltään"(Paavalin kirjeestä)....
Jeesus on hyvä haluta kuninkaakseen, koska hän on se Vanha Sielu, jolla on kokemuksia ja tietoja ja taitoja paljon elämästä, mutta ei se tee silti hänestäkään arvokkaampaa, kuin vastasyntyneestä sielusta, joka ei tajua vielä siitä mitään, mutta hänestäkin voi tulla samassa ajassa vielä jotain suurempaakin!
Koska eivät siis Jeesusta halunneet kuninkaakseen, he saivat sen oman aiemman kuninkaansa mukaisen kohtalon.... - Ei uskontoja
VAPAUS USKONNOISTA
Sinun on turha miettiä, mikä uskonto olisi oikea ja mahdollisesti sinulle sopiva. -
Et tarvitse ollenkaan uskontoa. Taivaaseen pääsysi ratkaisee suhteesi Jeesukseen. Hän sovitti syntisi Golgatan ristillä 2000 vuotta sitten. - Jeesus kärsi, vuodatti viattoman verensä ja kuoli sijaisuhrina meidän syntisyytemme sovitukseksi. ”Rangaistus oli Hänen päällänsä, että meillä rauha olisi..” Jes. 53:5. / Kuolemansa jälkeen Jeesus nousi ylös kuolleista. Hän on siis elävä Henkilö, ei uskonto tai pelkkä ideologia.
Voit omin sanoin pyytää Häneltä syntisi anteeksi. Ja Hän lupaa näin: ”Sitä, joka minun tyköni tulee, minä en heitä ulos!” Joh. 6:37.
Tervetuloa uskovien Yhteyspaikkaan!
- su 16.00 hengellinen kokous
- ke 14.00–18.00 avoimien ovien iltapäivä.
Läntinen Pitkäkatu 33.
20100 Turku (Lähellä rautatieasemaa).
Katso sivumme: www.Jeesus-on-Herra.com
E-mail: [email protected] - steen.d
tämä se vasta huuhaa porukka on!
- Anna rahat kirkkoon
Menestyksen korostaminen Raamatun opetuksen vastaisesti lietsoo uskoviin maailmanmielisyyttä.
"Tyytykää alhaisiin oloihin" on kattava opetus tässä asiassa. Raamatun opetuksen mukaan uuden liiton kristityn ei pidä edes tahtoa rikastumista.
"Mutta kun meillä on elatus ja vaatteet, niin tyytykäämme niihin.
Mutta ne, jotka rikastua TAHTOVAT (!), lankeavat kiusaukseen ja paulaan ja moniin mielettömiin ja vahingollisiin himoihin, jotka upottavat ihmiset turmioon ja kadotukseen.
Sillä rahan himo on kaiken pahan juuri; sitä haluten monet ovat eksyneet pois uskosta ja lävistäneet itsensä monella tuskalla.
Mutta sinä, Jumalan ihminen, pakene semmoista .." 1 Tim. 6:7-11. Pakene semmoista!
Jumalan ihmisen tulee rukoilla, ettei Jumala anna rikkautta! "Älä köyhyyttä, älä rikkautta minulle anna." Snl. 30:8.
Olen rukoillut, ettei Jumala anna rikkautta, ja Hän on vastannut.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka672395- 661377
Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin
Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww731167EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!
Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje41107- 78832
Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä
Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi19780- 43668
Ratikka Turkuun
Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta82660Miehet trikoissaan
On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe24638- 30616