Ateistien ja evojen tekosia

mitä teittekään

12

89

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Eikös nuo olekaan jumalan kuvia?

      • määritelmän mukaan

        Tuohan on "evoluutiota"


      • määritelmän mukaan kirjoitti:

        Tuohan on "evoluutiota"

        Totta, geenivirheet ovat nekin evoluutiota. Sen sijaan jumalankuvia ei ole edelleenkään kuin typerässä mielikuvituksessasi.


      • ateisti on mielenvik
        illuminatus kirjoitti:

        Totta, geenivirheet ovat nekin evoluutiota. Sen sijaan jumalankuvia ei ole edelleenkään kuin typerässä mielikuvituksessasi.

        Ihmisten aiheuttamia toki joten kyse on "älykkäästä" suunnittelusta (vertaa Jumalan valmis tuote vs ateistin sorkkiminen)


      • ateisti on mielenvik kirjoitti:

        Ihmisten aiheuttamia toki joten kyse on "älykkäästä" suunnittelusta (vertaa Jumalan valmis tuote vs ateistin sorkkiminen)

        Missä ne jumalasi "valmiit tuotteet" ovat? Et sinä ole yhtään noita onnettomia parempi - tai heitä enemmän tai vähemmän jumalasi kuva.

        USA:n armeijassa on muuten enemmän uudestisyntyneitä kristittyjä kuin ateisteja. Agent orange oli tarkoitettu kasvimyrkyksi eikä ihmisten päälle kylvettäväksi.


      • ateisti on mielenvik kirjoitti:

        Ihmisten aiheuttamia toki joten kyse on "älykkäästä" suunnittelusta (vertaa Jumalan valmis tuote vs ateistin sorkkiminen)

        >>Ihmisten aiheuttamia toki joten kyse on "älykkäästä" suunnittelusta...


    • iIkimys

      Eikös agenttioranssia levittäneetkään hurskaat jumalaapelkääväiset kreationistit jotta inhat pahat ilkeät ateistikommarit eivät pääsisi hallitsemaan maailmaa?

      • Levittivät.

        Hurskaat jeesuspellet torjuivat ateismin uhkaa murhaamalla vietnamilaislapsia.


    • A. Teisti

      a) Ja mitähän tekemistä tuolla on ateismin kanssa?!

      b) Tai evoluutioteorian kanssa? Ei evoluutioteoria (tai sen kannattajat) aiheuta epämuodostumia...

    • Epäjumalienkieltäjä

      Tämähän on tulosta siitä, kun kristitty USA pelasti vietnamilaisia kommunismilta.

    • Niin se meni miljoonanikkisen kretupellen jeesuspäissään tekemä avaus taas täydellisesti reisille.

      Kannattaisi hankkia maailmasta muutakin tietämystä kuin se mitä raamattu väittää ja saarnaajat vaahtoavat.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yksi päävastuullinen heitti lusikan nurkkaan.

      Toivottavasti omaisuuden hukkaamiskielto tulee välittömästi.
      Ähtäri
      13
      1970
    2. Purrasta tehty huoli-ilmoitus

      Näin lehti kertoo https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/0f1cfaf0-d4e4-4a97-9568-c27b3199b016
      Maailman menoa
      183
      1514
    3. Parrakkaat miehet ovat inhottavia ja vastenmielisiä

      Ennen Suomi ja koko maailma oli täynnä kasvonsa hyvinhoitavia miehiä. Tänä päivänä lähes kaikki miehet ovat kuin jotain
      Maailman menoa
      146
      1317
    4. Pelottaa kohdata hänet

      En tiedä jaksanko tai kykenenkö. Tuntuu jättimäiselle vuorelle kiipeämiseltä. Pitäisikö luovuttaa. Pitäisi. En jaksa nyt
      Ikävä
      97
      1288
    5. Olisin halunnu vaan tutustua

      Ja kevyttä olemista... Mutta ei sitten. Ehkä mies säikähti, että haluan heti kaiken. 😅 Kävisi ihan sellainen kevyt meno
      Ikävä
      38
      1178
    6. Mitä tapahtuu

      Syksyllä?
      Ikävä
      84
      908
    7. Naiseni on todellinen seksipeto

      Vaikka pukeutuu ihan kasuaalisti julkisilla paikoilla. Mutta näin tämän läpi ensisilmäyksellä ja sain seksipedon kaivatu
      Ikävä
      44
      840
    8. Nina Mikkonen avoimena "vapinataudistaan"- Demonstroi oireet yllättäen tv-kameroiden edessä: "Se..."

      Nina Mikkonen oli Viiden jälkeen -ohjelmassa ti 12.8. ja kertoi perinnöllisestä sairaudestaan ja mm. sairauden vaikutuks
      Suomalaiset julkkikset
      13
      797
    9. Totuus Sofian miljonääristä :miljoonien velkataakka painaa miestä.

      Näin se totuus tulee jokaisesta ja seiskalehden uutiset kertoo totuuden vihdoinkin.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      138
      793
    10. Kokoomus haluaa leikata vielä lisää sosiaaliturvasta

      Kokoomuksen Sanni-Granhn Laasonen pyytänyt KELA:aa selvittämään mistä leikataan vähäosaisilta vielä lisää sosiaaliturvas
      Maailman menoa
      123
      773
    Aihe