Onko kokemuksia? Osuuko "pilkka omaan nilkkaan" eli satutanko vaan itseni ja häviän eniten?
Kannattaako alkaa rakastajattareksi?
mietteliäsNainen
9109
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Riippuu ihan siitä, kenen rakastajattareksi harkitset ryhtyväsi.
Kannattaa jos haluat pelkkää munaa. Ei kannata, jos elättelet haavetta enemmästä.
Hyvin tiivistetty. Juuri näin.
En usko, että kannattaa alkaa rakastajattareksi, vaan mieluummin kannattaa ottaa itselleen rakastaja. Miehet ovat hieman kuin koiria, kun heille näyttää heti alkuun kuka on se, joka määrää, he eivät pääse niskan päälle ja sitten satuttamaan. Hassua tuon oivaltamisessa on ollut se, että miehet tosiaan ovat sitten, kuin nöyriä koiria, kun pitää ne rajat. Eikä tätä ideaa toteuttaakseen tarvitse olla mikään super-domina piiskoineen, vaan ihan perusmartta. Oisko miehet ohjelmoitu siellä Valtiollisessa Miestenkoulussa siihen totteluun - etenkin yksinkertaisten käskyjen totteluun. Pääasia on kuitenkin ensin tehdä "sotamiehille" selväksi se, kuka on se kenen käskyjä totellaan. Sen jälkeen he innosta hihkuen toteuttavat niitä.
Ihan samalla tavalla, jollei enemmänkin ne naiset on dominoitavissa. Varsinkin kun suurin osa naisista haluaa sen itsevarman miehen joka ottaa ohjat. Tuo sinun tossuttelu ei onnistukaan ns. YT-miehille, vaan voit koittaa laittaa KT-miehen tossun alle ja varmaan onnistuakin siinä, kun hän on kiitollinen, että saa kerrankin elämässään pimppaa.
Vitsit, tuota pitääkin ehdottaa lottamarille, että ei kannata fanittaa ketään miestä vaan pistää miehen fanittaa itteensä...hyvä sinä....meen heti tekstaamaan sille viestiä, että menee perusmarttakouluun ja opettelee nuo jutut siellä.
kiitti kuule sulle paljon, tuo lottamari ei olisi kyllä ite tota tajunnu.
Nii just, riippuus siitä kenen rakastajattareksi, kuka pyytää...Jos Kimi Räikkönen sua pyytää, niin ilman muuta kannattaa, mutta jos sinkkuna esiintyvä joka naisen unelma varatturattopoju pyytää haaremiinsa, niin hiukka miettisin kaksi kertaa, että kummalla olisi enemmän aikaa Kimillä vai rattopokulilla mulle...
tää ny vaan oli tämmönen, tuuraan lottamaria, kun se on fanitapaamisessa tuolla Kiinassa...mut en tiiä ketä sielläkin voi fanittaa öö Maoa varmaan tai sitä jotain valaistunutta tiedemiestä ?
Joo , kannattaa mun rakastajattareksi. Olen herrasmies. ja ei haittaa vaikka oikeesi rakastuisit minuun.
Jahaa, mut entä jos sä et rakastukaan siihen perusmarttaan öö- siitä tulee hirrrvvee draama, kun martta polvillaan rukoilee sua jäämään, mutta tavis herrasmies haluaakin tasokkaan timmimimmin,,.nii entäs mittee suu sitte pannaa, tai mittee yleensäkkii pannaa yksipuolisessa tunteiden aallokossa....hohhoijaa.. nää on sitte vaikeita ongelmia ratkottavaksi, ei ihme, että se lottamari tarvitsi vähän lomaa ja lähti sinne Kiinaan sitä rauhottavaa kimitystä vähän kuuntelemmaa.
jotain se lottamari vihjasi, että se ei sittenkään halua mitään tavis herrasmiestä vaan peruspervopaavon,,..on kuulemma yhden sellaisen elämässään tavannu, joka sittemmi joutu elinkautista istummaa vankilaa ja nytte ne kirjottelee toisilleen kirjeitä ja kuulemma sellinovelli on niiltä tulossa ja kuulemma sellisinfoniaa suunnittelevat...taitaa ne vankilakundit sittenki olla niitä parhaita,...harmi vaan, että ne parhaat viedään aina päältä ja on varattuja....et
tämmöstä mä vaan....voi kun lottis tulis jo,.