Heinäluoma vaatii Tiitisenlistaakin julkistettavaksi?

Näinhän se on nähtävä?
Kaikki supersalainen sisältänee jotain epärehellistä ja vuodot maanpetoksen aineksia.
ja niitä riittänee?
558
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

annetuista rahoista on sen sijaan ihan hiljaa.

Äänestä
  • Tämä "Tiitisen lista" asia on Presidentti Saul Niinistön taholta annettu Heinäluomalle tutkittavaksi jo noin ½ vuotta sitten. Ja kuten varmaan olette tutustuneet Suomen Kansallistietäjä Raakkunan perusteelliseen tutkinta esitykseen aiheesta, niin väitän että aiheeseen ei ole enää mitään lisättävää.

    Väitän että ainoa ongelma on asian juridisessa puolessa, sillä Suomen Lain mukaan käsiteltynä kaikki "Tiitisen listaan" merkityt henkilöt joutuisivat vankilaan ainakin 12 vuodeksi.

    Äänestä

Himanen on kaiken hölmöyden huippu. Todella ällöttävä tyhjäntoimittaja.

Äänestä

Mutta, vaikka lista julkaistaisiin,syytettä ei voi nostaa tästä eteenpäin enää ketään vastaan,niin kauan kuin todistuu,mikä ideologia todellakin on ollut oikeassa.Jos kapitalismi feilaa,joka on nyt todellisuutta,ettei se toimikaan,niin kuin luvattiin,vaan suuri osa ihmisistä syrjäytyy/syrjäytetään yhteiskunnan ulkopuolelle,odottamaan kuolemaansa,ja todetaan,että kommunismi on sittenkin ainoa oikea ideologian muoto,jossa ihmisoikeudet toteutuu,kaikki lännen johtajathan ovat tuolloin väärässä ja tuomittava rikoksista ihmisyyttä vastaan,minkä kapitalismi on aiheuttanut.
Ja tuolloinhan kaikkien kommunistien kunnia sekä Neuvostoliitto on palautettava,ja länsi,Amerikan perustuslaki sekä Englannin kuningaskunta ,samoin kuin muiden kapitalististen maiden,jotka vannovat etunenässä kapitalismin nimeen ,perustuslait lakkautettava.
Joten mitään tai ketään ei voi enää/vielä tuomita tuon listan perusteella.Kuka on pettänyt ja kenet,voidaan tänäpäivänä ihan yhtä hyvin kysyä.

Äänestä

No mitenkäs tuo piilopolliisien vuotaja?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


höh-? kirjoitti:

Näinhän se on nähtävä?
Kaikki supersalainen sisältänee jotain epärehellistä ja vuodot maanpetoksen aineksia.
ja niitä riittänee?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu