Mitä miehelle voi antaa syntymäpäivälahjaksi? Hän on luonteeltaan romanttinen, mutta kun itse en ole, niin en meinaa keksiä mitään lahjaa. Ideoita? Kiitos paljon!
Mitä miehelle synttärilahjaksi?
vinkatkaa jotain
5361
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Aika vaikea sanoa kun ei yhtään tunne ihmistä. Varsinkin jos meinaat jotain tavaraa tai esinettä, sehän riippuu tietenkin siitä, että mitä mies tarvitsee ja millainen budjetti on. Jos on jo kaikkea, niin sitten joku toiminnallinen lahja. Jotain yhteistä tekemistä, jotain uutta mitä ette ole vielä kokeilleet tai joku matka.
Jos on lapsia ja vähän yhteistä aikaa, niin voi yrittää järjestää jonkun perinteisen ravintolaillan tai leffaan, konserttiin yms.
Ei kai sen lahjan tarvitse aina olla mitään niin ihmeellistä, mun mies on ollut otettu esim. T-paidasta johon on painettu hänelle merkityksellinen kuva ja kerran teetätin hänelle tärkeästä valokuvasta taulun.
Itse haaveilen, että pääsisin matkustamaan tai että joku olisi järjestänyt minulle helikopterilennon kuohuviineineen :) Tosin varmasti haaveeksi jää, kun hintoja katselee.
Vähän vaikuttaa sekin, miten pitkään olette seurustelleet miten paljon täyttää.
Vie syömään johonkin paikkaan, elokuviin, tai no minne mies voisi haluta? ja sitten illalla kotosalla kunnon suihinotto?
Mitä harrastaa, mistä on kiinnostunut? voihan kai kysellä häneltä vihjeitäkin, mitä voisi haluta tai tarvita. Miehet yleensä haluaa mieluummin esineitä, joista on hyötyä, eivätkä niin rihkamasta välitä... toki varmaan on niitä poikkeuksiakin, ehkä. Oma miesystävä oli hirmuisen tyytyväinen, kun sai joskus lahjaksi leathermanin. Sellaisen monitoimityökaluhässäkkävempeleen.. mutta sellaista ei kannata kyllä halvinta mahdollista ostaa...
Lahjakortti urheiluhierojalle, konserttiliput teille tai yhteinen kylpyläilta yöpymisineen.
Sun pitäisi valita eri vaihtoehdoista. Lahjakortti kirjakauppaan. Tai muualle. Muita ehdotuksia: kaulakoru miesten malleista, tyynyliina jossa on jotain ikimuistoista, kortti, sormus miesten malleista, kukkia, runo lisäksi, elektroniikkaa. Kakku, kiva ilta jossain kivassa paikassa, tai voi kysyä mitä toinen toivoo lahjaksi. Päivä vapaata töistä ja reissu kivaan paikkaan, illalla elokuva ja syömistä. Koristelua.
Voit jättää aarrekartan tai viestilappuja joita seuraamalla mies päätyy lahjan luo, tai juhlapaikan luo. Ja auttaa tarvittaessa jos ei löydy. Netissä on romantiikkaan vinkkejä kun googlaa eri hakusanoilla. Yhteinen aika voi olla sitä.
https://www.google.fi/search?q=romantiikka vinkit &ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:fi:official&client=firefox-a
Itse ostin Rakas- mukin ja ihanat kalsarit, jotka paketoin suloisen kortin kanssa ihanaan pakettiin.