Leveitä kenkiä naisille?

Bigfoot_

Sattuuko joku tietämään mistä suomesta saisi leveälestisiä kenkiä naisille?

6

405

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • räpyläjalkainen

      Itselläni on ongelmana myös leveät räpylät, ja sopivia kenkiä on vaikea löytää. Parhaaksi paikaksi on osoittautunut Carlsonin kenkäosasto - tässä tapauksessa Kuopiossa, mutta lienee niitä muuallakin. Löytyy talvikenkiä, urheilujalkineita, korkkareita, saappaita, tossuja, töppösiä... Ja laadukkaitakin, vaikkei varsinainen kenkäliike olekaan. :)

    • Eräs isojalkainen

      Eri kaupungeissa löytyy näiden erikoiskokojen myyjiä. Olen käyttänyt Helsingissä Kenkä-Rale nimistä liiketta Töölötorin nurkalla. Sieltä on löytynyt leveälestisempää ja jopa ihan merkkikenkiä joista "normaalikokoja" myydään tavarataloissa. Tuo liike ei myy mitään hienoja korkokenkiä vaan kunnon käyttökenkiä.

      Eipä tullut käväistyä Carlsonilla vaikka olisi ollut helppoa poiketa kokoustauolla hotellin ala-aulasta myymälän puolelle.

      • Toinenkin Bigfoot

        Itse olen tilannut Evansilta englannista. Löytyy wide ja extra wide kokoja.


    • käpälä kämä

      Onko Evansilla kenkäosastokin??? Viime syksynä kun kävin Lontoossa, Oxfird Streetin evans oli korjauksen alla. Westfiend Shopping centerissä tosin oli Evans, mutta muistelen nähneeni siellä vain vaatteita - ja ne oli minulle isoja tai väärän mallisia.

      Suomessa olen ostanut Sievin kävelykenkiä, jos olen löytänyt korottomina ja mustina ilman hörhelöitä Ralen kengässä kävin joskus aiemmin, mutta sinne täytyy lähteä työstä erikseen käymään, mene ekiinni joskus puoli kuuden maissa.

    • Haloselta

      Haloselta löytyy myös leveälestisiä kenkiä, kaikenlaisia.

    • H-lesti

      Minä suosin Janan H-lestin kenkiä....Voi kysellä kenkäkaupoista...Googleta ja katso tykkäätkö:)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näin kun katsoit salaa ja

      Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku
      Ikävä
      60
      4976
    2. Katu täyttyy...

      Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt
      Ikävä
      36
      2259
    3. Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."

      No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti
      Kotimaiset julkkisjuorut
      61
      2134
    4. Kuvaa yhdellä sanalla meidän välejä tällä hetkellä

      Vastaa kuin vastaisit Hänelle.
      Ikävä
      206
      2081
    5. Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"

      Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm
      Maailman menoa
      213
      1334
    6. Korjaa toki jos...

      Koet että ymmärsin sinut kuitenkin aivan väärin. Jännittäminen on täyttä puppua kun et muitakaan miehiä näköjään jännitä
      Ikävä
      18
      1118
    7. Joko luovutat

      Mun suhteen?
      Ikävä
      89
      956
    8. Taas joku junan alle

      Piltolan tasoristeyksessä: https://www.tilannehuone.fi/ Uutinen Iltalehdessä, Iltasanomissa, MTV:llä, Ylellä jne. Jossai
      Loimaa
      47
      923
    9. Jalat alta

      Multa kun veit 😎 👘 🦵🦵🤏
      Ikävä
      66
      877
    10. Harmittaa...Lampsiinjoen sillat

      Tulva vei toisen ja toinenkin hajosi. Mielellään korjaisin molemmat, mutta ei ole resursseja siihen hommaan. Ikää jo 72v
      Imatra
      12
      839
    Aihe