karenssi

Mistä rahaa kun on irtisanottu töistä ja päälle pätkähti 3:kk karenssi joten rahaa jostain elämiseen ja asumiseen.lapsi elätettävänä ja asuminen maksettava.olin töissä saman työnantajan palveluksessa 16.v ja käteen jäi vain luu.onko kellään ideoita tai tietoa asiasta.
7127
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

miten onnistuit saamaan karenssinkin jos sinut irtisanottiin etkä itse irtisanoutunut

Äänestä
  • Karenssi tulee kun on itse aiheuttanut työsuhteen päättymisen eli saanut potkut.

    Äänestä

Kävitkö sossussa?

Äänestä

Luullis että 16 vuodessa saa jo jotain säästöönkin....

Äänestä
  • Niinhän sitä kaltaisesi kultalusikka suussa syntyneet luulee.

    Äänestä

miten h.vetissä olet onnistunut luistelemaan 16v. samalla työnantajalla ja sitten hankkimaan potkut.... eikö se aiemmin huomannu mikä sä oot miehiäs....vai etkö aiemmin paljastanut itseäsi...luu yleensä jää jos itse potkut hankkii, vai luulitko 'kultakellon' saavasi.

Äänestä

Kun saat viimeisen tilisi ja siihen lomarahat päälle, niin niiden mukaan elelet sen 4kk, minkä kestää päästä työttömyyskassan rahoille. Jos rahat ei riitä, niin sossuun vaan...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


aatuo kirjoitti:

Mistä rahaa kun on irtisanottu töistä ja päälle pätkähti 3:kk karenssi joten rahaa jostain elämiseen ja asumiseen.lapsi elätettävänä ja asuminen maksettava.olin töissä saman työnantajan palveluksessa 16.v ja käteen jäi vain luu.onko kellään ideoita tai tietoa asiasta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu