Olen 18 vuotinen nainen ja avoliitossa 25 vuotiaan miehen kanssa. Lapsia ei viellä ole ehkä joskus. Meillä oli riita ja tuli ilmi että mieheni on pitänyt minua itsestäänselvyytenä. Mitä tälläsessä tilanteessa pitäisi minun tehdä?
itsestäänselvyys
10
549
Vastaukset
- shaaas
Teet selväksi ettet ole itsestäänselvyys?
- tyttöselle
Ei näillä tiedoilla voi vastata.
Miten arkenne sujuu, näkyykö rakkaus tekoina? Miltä sinusta tuntuu nyt? - lifemocker
älä käyttäydy kuin teini niin joku voisi ottaa sinut vakavastikkin?
- mietityttää
Olemme kumpikin työssä käyviä. Miehelläni on oma yritys. Erotiikkaa on melkeimpä joka ilta/päivä. Välillä tuntuu että ei haluaisi olla yhdessä ja taas välillä toisin. En ole käyttäytynyt hetkeäkään tässä suhteessa kuin teini. Kerroppa miten sitten sen saa tehtyä selväksi etten ole itsestäänselvyyt?
- 17+4
Muutat eri asuntoon ja kuulostelet fiiliksiä muutaman kuukauden. Olit niin tekemässä joka tapauksessa, eikö?
Jos/kun mies kustantaa asumisen ja elämisen, olet hänelle "kept woman" eli ei ihan samanarvoinen ihmisolento vaan jotakin muuta.
- mietityttää
Mulla on kyllä oma vuokra kämppä olemassa. Ja olen miettinyt jos olisimme vähän aikaa erossa.
- kiltti mies.
Ei erossa oleminen ratkaise teidän ongelmia vaan erottaa teidät kokonaan ja suhde loppuu. Puhuminen sen sijaan on hyvä keino parantaa suhdetta. Teidän pitää sopia asioista ja puhua ja puhua lisää.
- mietityttää
Olemme puhuneeet ja koittaneet saada sundetta kuntoon. Minun mielestä on vähän tullu parempaan muutosta mutta, ei tarpeeksi.
- Kalteritango
Sinä olet niiin nuori, että katselepa vielä ympärillesi.
- mietityttää
Mitä tuolla tarkoitat?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hallitus pyrkii rajoittamaan kaupan omien halpamerkkien myyntiä
Helsingin Sanomien mukaan hallitus valmistelee lakihanketta, joka suitsii kaupan valtaa ja rajoittaa omien halpamerkkien2443692- 573443
Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava
Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I922878Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa
Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk482656Työvoimatoimisto
Nyt kysyisin miksi pitää käydä työvoimatoimistossa paikanpäällä, kun he eivät muuta tee kuin laittavat koneelle uudet ve1202446Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista
Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro352062Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?
Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä1012011Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa
Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva421875Mikä aate kaiken pahan takana?
Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.1071816Mietin sua liikaa
Mietin nytkin sitä, että millaista se olisi tulla kotiin, kun sinä olisit täällä vastassa. Tai niin päin, että sinä tuli711179