Olen 18 vuotinen nainen ja avoliitossa 25 vuotiaan miehen kanssa. Lapsia ei viellä ole ehkä joskus. Meillä oli riita ja tuli ilmi että mieheni on pitänyt minua itsestäänselvyytenä. Mitä tälläsessä tilanteessa pitäisi minun tehdä?
itsestäänselvyys
10
532
Vastaukset
- shaaas
Teet selväksi ettet ole itsestäänselvyys?
- tyttöselle
Ei näillä tiedoilla voi vastata.
Miten arkenne sujuu, näkyykö rakkaus tekoina? Miltä sinusta tuntuu nyt? - lifemocker
älä käyttäydy kuin teini niin joku voisi ottaa sinut vakavastikkin?
- mietityttää
Olemme kumpikin työssä käyviä. Miehelläni on oma yritys. Erotiikkaa on melkeimpä joka ilta/päivä. Välillä tuntuu että ei haluaisi olla yhdessä ja taas välillä toisin. En ole käyttäytynyt hetkeäkään tässä suhteessa kuin teini. Kerroppa miten sitten sen saa tehtyä selväksi etten ole itsestäänselvyyt?
- 17+4
Muutat eri asuntoon ja kuulostelet fiiliksiä muutaman kuukauden. Olit niin tekemässä joka tapauksessa, eikö?
Jos/kun mies kustantaa asumisen ja elämisen, olet hänelle "kept woman" eli ei ihan samanarvoinen ihmisolento vaan jotakin muuta.
- mietityttää
Mulla on kyllä oma vuokra kämppä olemassa. Ja olen miettinyt jos olisimme vähän aikaa erossa.
- kiltti mies.
Ei erossa oleminen ratkaise teidän ongelmia vaan erottaa teidät kokonaan ja suhde loppuu. Puhuminen sen sijaan on hyvä keino parantaa suhdetta. Teidän pitää sopia asioista ja puhua ja puhua lisää.
- mietityttää
Olemme puhuneeet ja koittaneet saada sundetta kuntoon. Minun mielestä on vähän tullu parempaan muutosta mutta, ei tarpeeksi.
- Kalteritango
Sinä olet niiin nuori, että katselepa vielä ympärillesi.
- mietityttää
Mitä tuolla tarkoitat?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja16922185Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant669377Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.247383Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va656240SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1795846Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua3215350Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot304878HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.864510Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm894281"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste1153770