Mistä sellaisia voi kysellä?
Ja mitä kannattaisi kysellä?
Ja kuinka "helposti" USAhan pääsee edes töihin?
Itsellläni EI OLE korkeakoulututkintoja... joita on suositeltu hankittavaksi jos amerikkaan haaveilee.
Suomalaisia yrityksiä USAssa jotka palkkaisivat suomelaisia?
Töitä USAsta?
1
401
Vastaukset
- Tosi vaikeaa.
Ei ole helppoa päästä USA:han töihin.
Helpoiten pääsee joko yliopisto-opiskelijan J-1 viisumilla, tai AuPairiksi.
Tai sitten jonkin suomalaisen, tai kansanvälisen firman lähettämänä.
Muuten töihin pääsy sinne on kiven alla. Käytännössä sinulla pitää olla valmiiksi työpaikka, ja paikallinen työnantaja hakee sinulle työluvan. USA:n työttömyys on niin korkea, että jollet ole jonkin alan huippuosaaja, niin töihin pääsy on lähes mahdotonta.
Työluvan ehto on vielä se, että työnantajan pitää osoittaa, ettei paikallisista työnhakijoista löydy sopivaa työnantajaa.
Googlettamalla löydät lisätietoja. Tässä aluksi:
http://www.usafakta.com/usa-han-muutto.php
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun1114639Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja1734395Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.951769- 4031671
HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta
Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a331433Upeeta! Rauha tulee pian!
Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is3551121Ensitreffit Matti ei vaikene enää - Rehellinen tilitys epäonnistuneesta suhteesta Elisaan
Häntä pystyyn, Matti! Olet mahtava tyyppi ja varmasti “se oikea” löytyy vielä! Elisan kanssa ei nyt vaan sitten natsann61119- 67989
- 58984
- 92948