Mua kiinnostaisi tietää, että mitä lakkamerkkejä pidätte parhaina ja miksi. Itse olen aika epäluuloinen kaikkia mulle uusia merkkejä kohtaan, ja tykkään ostella lakkoja niiltä merkeiltä, jotka olen aikaisemmin todennut hyväksi. Tällä hetkellä lempimerkkejäni ovat China Glaze, Color Club, A-england ja Orly.
Mikä on sun lempilakkamerkki ja miksi?
Tai ehkä jopa lempilakka?
Voit kertoa myös, mikä on inhokki lakkamerkkisi. :)
Lempilakkamerkkisi?
8
257
Vastaukset
- fuyguhi
essie ja O.P.I on aika hyviä mistä oon tykänny :)
- Nufu4ever
Kyllä Nfu Oh on ehdottomasti kaunein kynnellä. Siihen vielä A&A top Coat päälle ja parempaa saa hakea. Varsinkin Nufun Hologrammit rokkaa. Saa nykyisin suomestakin parista paikkaa kun vaan viitsi googlettaa.
- alessandr
alessandron lakat on olleet mun suosikkejani jo useamman vuoden, paljon sävyjä ja pysyy hyvin!
- Dixiedixie
MIYO- lakat, kauniita värejä, pigmenttirikkaita, helposti levittyviä ja ihan ok kestäviä lakkoja. Hintakaan ei kirpaise.
Wild And Mild- lakat on myös pigmenttirikkaita ja värivalikoima on todella laaja. Eivät kyllä kovin hyvin pysy kynnellä. Edullisia.
Essie- lakat ovat tietysti aivan kärjessä, pysyvät todella hyvin, ovat peittäviä ja helposti levitettäviä. Ja sävyt aivan ihania. Kuitenkin vähän liian hintavia mulle, vaikka kosmetologiopiskelijana saankin niitä vähän halvempaan tukkuhintaan. - Kauniit kynnet
Moikka kaikki!
En tiedä onko tämä nyt oikea keskustelu kysyä tätä, mutta uskon että kynsifiilistelijät vois tietää vastauksen. Oon tässä miettinyt että haluaisn osta geelilakkaus setin kotiin. Onko aineet samat kuin geelikynsisetissä? vai jotenkin erilaiset? Lisäksi olis kiva tietää mitkä on parhaita merkkejä, mistä starter kit kannattaisi edukkaasti ostaa?
Kiitos! - lakkaaja
Menee aiheen vierestä, mutta olen tilannut itselleni Sinan uv-lakkoja spashopista. Pysyvät erittäin hyvin (paremmin kuin joskus hoitolassa laitattamani) ja ovat edullisia! Sävyjä oli kanssa paljon! :)
- Gynnet
Itse ostin Rion halpis-setin Kodin1:stä, tätä ei pidetä hyvälaatuisena tuotteena ;). Hyvää tossa setissä on edullisen hankintahinnan lisäksi se, että setin uv-lakka on väritöntä, ja omia vanhoja lakkoja voi siis käyttää sen kirkkaan uv-lakan välissä tai päällä. Eka uv-lakkaus lähti vähän lipsumaan etusormien kynnen päistä heti viikon päästä, mutta harjoittelulla on tullut pysyvämpää tulosta, kun ymmärsi sen kynnen pään sulkemisen tärkeyden. Nytkin on menossa jo kolmas viikko samoilla uv-lakkapohjilla.
Rion ohjeissa sanotaan, että sen oma värilakka laitetaan uv-kerrosten alle, ite tykkään kuitenkin vaihdella lakkaa useammin kuin 2 viikon välein, ja olen laittanut värilakan vasta 3:n uv-lakkakerroksen päälle. Tällä systeemillä sitä väritöntä uv-lakkaa ei tarvii poistaa 2:n viikon välein, vaan voi vain poistaa tavallisella kynsilakanpoistoaineella värilakan, väritön geelilakka ei siitä ole moksiskaan. Värittömän geelilakan juurikasvu on helposti hiottavissa bufferilla näkymättömiin.
Mun lempilakkoja on essie, Mavala ja Gosh. :) - jen815
Zoyan kynsilakat (saa nykyisin myös Suomesta, googlaamalla löytyy), koska niissä ei ole kaikkia myrkkyjä :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site405787Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä
SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,2165323Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.
Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers394462Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto464302SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun514078Eikö tunnukin kamalalta, kun en
anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut813766SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt853680Tytti Tuppurainen ollut aivan sekaisin viime päivinä
Pitäis varmaan tehdä huumetesti sille. "– SDP:n Tytti Tuppurainen väittää kirkkain silmin ja Antti Lindtman vierellään463131Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu
Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä1062450SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het482396