Tapasin miehen eka kerran, oltiin kirjoiteltu pari viikkoa. Mies alkoi heti lääppiä, taputteli takapuolelle ja tuijotti tissejä. Sanoin meneväni toilettiin, kun olimme tilanneet ruuan.
Lähdin saman tien. Mies on tekstaillut pari päivää ja kysellyt, miksi. En voi vastata.
Olinko tyly?
9
3692
Vastaukset
- : o
Tuollainen käytös on epäasiallista. Mies oli joko typerä tai halusi vain seksiä ja kummassakin tapauksessa tuskin haluat hänen kanssaan jatkaa.
Se että olet ulkona jonkun kanssa ei tarkoita mitään muuta kuin että olet suostunut jakamaan aikaa. Tosi typerää mieheltä olettaa että se antaa luvan kouria, tai ylipäätään että kouriminen on jotenkin osa suhdetta. Jos hän ei tajua miksi jäi yksin ravintolaan ja miksi olet vihainen, niin ehkä viesti selventää: käyttäydyit typerästi, en halua nähdä sinua enää.
Minkä neuvon itse antaisit, jos paras ystäväsi kysyisi sinulta saman kysymyksen? Varmaan sanoisit että jätä moinen ökyilijä omaan rauhaansa. Parempaa onnea ensi kerralla. Hyviä miehiä on. - Kaiken Kokenut
Aikuinen olis kantanut vastuunsa loppuun asti ja sanonut, että ei pidä moisesta käytöksestä ja pyytänyt toista lopettamaan koskettelun. Ellei sanat ja keskustelu olis tehonnu, aikuinen olis sanonut suoraan päin näköä, että ei viihdy seurassa vaan lähtee kotiin.
- treffailija
Itse oon aina työntäny heti ensitreffeillä kaluni suoraan kosteeseen pilluun, nainen on vaan nauttinut!
- Faust
Ja niin on joskus oltavakin, kun näiden kanssa elää. Ei sinun tarvitse ruveta selittämään aikuiselle ihmiselle, että ei kuule saa lääppiä pyllyä. Pätevästi toimittu.
- jggjdgdf
Aikamoinen veikko se kyllä oli. Ihan hyvin toimit, mitä sitä turhaan tuommoisille vastaamaan. Katsoa kyllä saa, mutta ei koskea.
- kuin mies
Miksi et voi vastata ? Onko naisissa jokin geeni, joka estää kertomasta totuuden silloinkin, kun sen salaamisesta ei ole kenellekään hyötyä ?
- Pjotr
Periaatteessa oli ihan oikein että häivyit mutta ihmettelen mikset voi kertoa että syynä on miehen ala-arvoinen käytös vaikka sitten tosi tylyyn tyyliin. Jos joku nainen kunnolla avautuisi asiasta ehkä hän jopa oivaltaisi muuttaa käytöstään.
Mutta jos kukaan ei koskaan ei juntti ymmärrä mistä kiikastaa. - Mie
Luultavasti olisin tehnyt samoin asemassasi. Törkeän oloista käytöstä tyypiltä.
- n+40
ja kerro tuntemuksesi..
niin pääset eroon "omasta huonostotunnostasi"
ja ehkä hänkin ymmärtää seuraavalla kerralla käyttäytyä toisin..
Muuten ok toimittu..oliisn ehkä itsekin paennut samalla tavalla..vaikka olenkin "aikuinennainen"
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hoitajalakko peruuntuu, tilalle joukkoirtisanoutumiset
"Tehyn ja Superin hallitukset kokoontuivat tänään toteamaan, että tilanne edellyttää järeämpiä työtaistelutoimia." https://www.hs.fi/politiikka/art-27399179Johan tuli oikea aivopieru Britti Lordilta
Emeritusprofessori Lordi Robert Skidelsky sanoi Suomen rikkovan YYA sopimusta joka on tehty Neuvostoliiton kanssaa 1948. Mitä pir3737980Tehyn Rytkösellä tallessa tekstiviestit A-studiokohussa
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/a-studiosta-kohu-tehyn-rytkosen-mukaan-ministeri-linden-sai-paattaa-osallistujat-ohjelma-kiistaa-vaitteen/84070681625709William ja Sonja Aiello ERO
Hyvä Sonja! Nyt etsit uudet kaverit ja jätät nuo huume- ja rahanpesu porukat haisemaan taaksesi!542364Oho! Seurapiirikaunotar, ex-missi Sabina Särkkä yllättää tällä harvinaisella kyvyllä: "Mulla on..."
Sabina Särkkä on nähty monissa tv-reality-sarjoissa. Mutta tiesitkö, että Särkällä on valokuvamuisti? https://www.suomi24.fi/viihde/oho-seurapiirikaun62097Se siitä sitten
Kirjoitan tänne kun en sulle voi. En vaivaa sua enää koskaan. En ikinä tarkoittanut olla ahdistava tai takertuva. Tunteet heräsi enkä osannut olla tyy821746Ohhoh! Rita Niemi-Manninen otti ison tatuoinnin - Herätti somekansan: "Täydellinen paikka!"
Rita Niemi-Mannisen suuri, uusi tatuointi on saanut somekansan heräämään talvihorroksesta. Niemi-Manninen otti tatskan rakkauslomalla Aki-miehensä kan201692Ihastumisesta kertominen
Olen päättänyt kertoa tunteistani ihastukseni kohteelle. Erityisen vaikeaksi tilanteeni tekee se, että kyseessä on ns. kielletty rakkaus. Olen jo toi921439Taas Venäjän tiedoittaja akka Varoitti Suomea ja Ruotsia liittymästä Natoon
Juuri sopivasti julkaistu varoitus, kun Suomen eduskunta alkaa klo 13:50 käsitellä asiaa suorassa TV 1:n lähetyksessä. ILtasanomat.4381370Harvoin julkisuudessa nähty Jari Sillanpää, 56, julkaisi uusia kuvia - Karisti Suomen pölyt jaloista
Huumekohun jälkeen matalaa profiilia pitänyt Jari "Siltsu" Sillanpää on ollut vaitonainen elämästään. Tänä keväänä miehen some on ollut hiljainen. Nyt71327