kyselee tiuhaan, miksi?

heulwen

Minä tapailen yhtä miestä, ollaan nähty puolin ja toisin noin kolmen kuukauden ajan, mutta koska välimatkaa on reilusti, emme ryhdy rakentamaan mitään sen kummempaa vielä ainakaan. No, tiedän että tämä mies on ainakin ollut aikamoinen peluri, ja olen melko varma että hänellä on muita naisia. Mutta kun kysyn niistä, ihan uteliaisuudesta, en pahastuisi vaikka olisi, niin hän kieltää kaiken, ja jopa heittäytyy vähän ärsyileväksi. Itse hän kyllä saa arvostella minua ja minun miesjuttuja, jota nyt ei ole, mutta kyselee aina niistä, ja olenko ollut kiltisti jne. En pahastu siitäkään, mutta on turhauttavaa kun mies periaatteessa haluaisi rajoittaa minun menojani, muttei itse suostu sellaiseen.

Kysyin mieheltä taas uudestaan hänen naisasioistaan, siksi, että olen sanonut ja olemme puhuneet siitä, että aina täytyy olla rehellinen, että meidän suhteemme täytyy perustua siihen. Ettei valehdella asioista, ja minä olen melko varma, että näin on ollut varsinkin naisista jutellessa. Joten kysyin vielä, ja hän kielsi, sanoi ettei ole ollut muiden naisten kanssa sen ajan mitä minun kanssa on säätänyt. Hm.

Mutta mikä siinä on että mies haluaa rajoittaa minun tekemisiäni, kyselee aina, ja menee myttyseksi jos kerron jotain. Ihan hiljaiseksi. Joskus voi jopa olla töykeä sanoissaan, kommentoidessa minun, siis täysin olemattomia, asioita. Onko se vain mustasukkainen, tai onko siinä jokin omistushalu vai mikä? Ja miksi hän ei pysty kertomaan omista jutuista, vaikka kuinka olen sanonut ettei se minua haittaa, etten minä häntä voi rajoittaa, enkä halua, hänt tekee mitä lystää, kunhan on reilu ja rehellinen minulle. En tosiaankaan halua pitää kirjaa tai mitään sellaista hänen jutuistaan, harvoin olen edes mitään kysynyt, vaikka hän on minulta tivannut. Olen vain joskus utelias.

*huokaus*

4

1076

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Niilo

      omaan kysymykseesi, sillä asia on melko varmasti, niin kuin olet podiskellut sen olevan.
      Eli hänellä on muitakin säätöjä, mutta ei halua puhua niistä sinulle, kun ei haluaisi sinun harrastavan vastaavaa.
      Sinunkin pitäisi pitää häntä vain yhtenä säätönä ja olla puhumatta mahdollisista muista säädöistä ja kieltää ne jos hän niistä kysyy.
      Sillä noilla lähtökohdilla tuskin mitään kunnon suhdetta muodostuu.

      • Jope

        omaa sellaisen (biologisen?) miehen vietin, joka saa haluamaan nais(t)en omistamista. Tämän ajatuksen mukaan olet yksi hänen haareminsa naaraista, joilla on lupa koskea vain häneen - hänellä kaikkiin heihin.

        Mitäs luulette?


    • hmmm...

      minun miestäni :) ihan oikeasti, siltä kuulostaa :D..Saanko mielenkiinnosta kysästä, että mistä päin tämä mies sitten on?

      • heulwen

        Jaa-a, eihän sitä ikinä tiedä, mutta poikamies hän nyt ainakin minun ymmärtäkseni on.. :). Eli Espoosta päin kuitenkin.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen

      Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja
      Maailman menoa
      155
      2523
    2. Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?

      En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b
      Maailman menoa
      146
      2362
    3. Kirje, PellePelottomalle.

      Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot
      Ikävä
      101
      1049
    4. Meni kyllä aika solmuun

      Meidän tutustuminen 😐
      Ikävä
      64
      881
    5. Sinua oli kiihottavaa

      Sinua nainen oli kiihottavaa katsella.
      Ikävä
      63
      789
    6. Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa

      Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka
      Maailman menoa
      274
      707
    7. Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?

      Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a
      Kuhmo
      18
      697
    8. Voi teitä naisia

      Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies
      Sinkut
      85
      690
    9. Martinan hevoset.

      Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait
      Kotimaiset julkkisjuorut
      202
      668
    10. Hyvä meininki

      TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap
      Haapavesi
      22
      648
    Aihe