Onko terrorismin vastainen sota päättynyt?

Vai oliko kyseessä vain halpa juoni Irakin öljyn varastamiseksi?
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat
  • Pohjois-Korea on itsenäinen valtio ja tekee mitä tykkää. Niitä pitäis auttaa pois köyhyydestä eikä määrätä pakotteita. Kimiltäkin loppuu kohta ruoka ja sitten ei paljon naurata. Meinaan, että siitä ei selvitä sillä, että pannaan pari säkkiä itäneitä perunoita junavaunuun.

    Äänestä

Se oli halpahintainen juoni, mutta sepä näyttääkin johtaneen ihan aitoon terrosimi sotaan. Jenkkilän kansalaisoikeudet pienenevät kuin pyy maailmanlopun edellä ja samaan aikaan siellä toimii tällaisia itsenäisesti motivoituneita islamisti soluja niin kuin nyt nämä Tsetseeni. Yhdysvallat itse synnytti tämän vihollisen, vihollisen jta se ei voi voittaa itseään tuhoamatta (luopumatta demokratiastaan). Se on Venäjän tie edessä jenkeilläkin tai ryhtyä tekemään ihan toisenlaista ulkopolitiikkaa. Sitä tosin tuskin tulee tapahtumaan kun öljyteollisuus, aseteollisuus ja Israel kaikki kilpaa ostavat itselleen kongressi edustajia, senaattoreja ja jopa presidenttejä. Israel on näistä kaikista tehokkain se kiertää edelleen 1938 säädettyä FARA lakia ja kaikenlisäksi hoitaa korruptionsa osin niillä rahoilla jota jenkit itse jakavat talous apuna. Israelilla on aika iso koira talutushihnassaa.

Äänestä
  • Olen samaa mieltä, aivan kuin minun näppiksestäni.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


GWBush kirjoitti:

Vai oliko kyseessä vain halpa juoni Irakin öljyn varastamiseksi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu