Kohta se olisi taas vappu. Itelläni usein vappusuunnitelmat jäävät viime tinkaan, mutta yleensä olen saanut jonkun kuitenkin kaverikseni. Joskus on kuitenkin käynyt niin, että en ole saanut kenestäkään seuraa ja onhan se melkoisen tylsää olla yksin kotona, silloin se yksinäisyyden tunne oikein korostuu. Tänä vuonna tilanne näyttää kuitenkin vähän siltä, ettei ole oikein ketään, jota pyytää kaveriksi kaupungille tms. Onko muilla palstalaisilla mitään suunnitelmia vielä vapuksi?
Mitäs ihmiset vappuna?
13
205
Vastaukset
- Citynainen
Varmaankin uuden kodin suunnittelua. Kaupungille sisarusten kanssa. Nakkia ja perunasaalaattia. Sitä rataa.
- pimbleman.
koitan saada tän naitatuksen loppumaan. Olis kiva naida jonku kans koko vappu.
- 75755475475457
Hae seksivälinekaupasta Fleshlight ja rakastele sen kanssa koko vappu? :D
- tiekkarityttö
Liimaan tupsulakin päähäni, ja toivon parasta.
- toiset osaa
Parasta Vappua?
Tuleeko Vapun häät suorana teeveestä?
- Ryyppyrunkkukunkku
Taidanpa ryypätä ja runkata.
Ulkona on vappuna humalaisia ihmisiä ja mitä todennäköisimmin huono sää.
Parempi pysyä sisällä dataamassa niin kuin kaikkina muinakin päivinä, ja lukea seuraavana lehdestä kuinka moni on menestyksekkäästi hukkunut lähialueen vesistöihin.- raitis atm
Olen kotona yksin. Mitäs muutakaan? Jos joskus lähden ihmisten ilmoille, niin en ainakaan yleisenä kännäyspäivänä.
- metsään vappuna
Jos saan päättää itse, otan kameran mukaan ja menen metsään nauttimaan ajastani.
- Maa-jussi
Paskaa vois ajaa.
- birtee tytsä
Moniko meinaa grillata vappuna?
- 17+17
Aattona käyn kaverin kanssa uimassa ja sitten kulutan illan pakkaamalla matkalaukkua koska aikaisin vapunpäivänä on lähtö Lontooseen. :)
Vappuaattona saatan ehkä käväistä kaveriperheen luona juomassa kuoharia, syömässä herkkuja ja viihdyttämässä kummilapsia. :)
Mutta viimeistään yhdeltätoista nukkumaan, koska kyyti lentokentälle lähtee aamuviideltä... Xp - Poksu käy
Vappuna poksautellaan teinityttöjen pimperoita.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista
Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni1207071Kuka on UMK-suosikkisi? UMK26 paljastuksia lauantai 28.2.
UMK26 tänä lauantaina! UMK26 tulee suorana Tampereelta ja nyt selviää, kuka pääsee edustamaan Suomea Euroviisuihin. M1174830L/over ja Jani Volanen! Minkä arvosanan 4-10 annat roolityöstä?
Psykologinen trilleri L/over - ikuisesti minun on koukuttanut tv-katsojat ruudun ääreen. Kun Roosa (Krista Kosonen) tapa634096TTK:n jättänyt Vappu Pimiä rehellisenä MasterChef-kuvauksista: "Höh..."
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Viime vuonna Tanssii Tähtien Kanssa jäi taakse, ja nyt vuorossa on uusi a143414Natomaa hyökkäsi Iraniin
Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu7072171Trump aloitti III maailmansodan tänään.
Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?2481546- 671405
Rakas tiedät, että toivoisin
Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja581388Osaako kukaan sanoa?
Mikä on syy siihen, että apulaisidiootti yrittää kaikin keinoin haitata kaikkea yrittämistä Ähtärissä? Nyttkin pilkkaa j561344Mistä se kertoo
Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä211089