seksiä ei moneen kuukauteen

didia1

eli ollaan oltu yhes miehen kaa 13-vuotta,ja meil on lapsikin.suhteessa ei ole ollut moneen kuukauteen seksii,ja on ollut ihan miehen itsensä vika.tässäpä syy:hän kun töiltään palaa monen päivän jälkeen kotiin,niin alkaa vaan kaljottelemaan,ja sama homma jatkuu taas seuraavanakin iltana.netissä istuu muka facebookissa yömyöhään.
ja haisee kaljalle koko huone,saatikka makkari kun se siellä päissään makailee.eli muuta ei ole yhteisillä vapailla kun että ukko juo,sit seuraavana päivänä makaa iltapäivään myöhään.minä huolehdin kämpän siivouksesta,lapsen ruuasta,lapse´sta yleensäkin.
ukko ei maksa kuin vuokran,siitäkin saan kuulla vittuiluja välillä.itse kun olen työtön,mut silti ostan kaikella rahoillani leipää pöytään.mies ei usko .minun pitäsis suostua harvoin seksiin,aina kun herralle itselleen sopii.itse olisin vaikka kuinka innokas,mutta kalja on aina esteenä.joka kerta.se tietää että pornosivuja en hyväksy,niin viime yönä pengoin salaa sivuhistoriaa,no haku oli pillu.vaikka on vannonut mulle että ei katsele salaa sellasia.sit mä saan haukut että mitäs et anna sitä.mun vikako se on.jätkä juo ennemmin kuin rakastelee vaimoaan,ajatelkaa.onko muilla ollut samankaltasii ongelmia?kannattasko ettii erilainen mies jota se kiinnostaa..

4

588

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Toimiiko aivot

      Miksi otit tyhmän juopon ja teis sen kanssa lapsen?

      Eikö päässä kellot jo kilkata että eroon ja heti?

    • lifemocker

      tuskin sä enää kovin kummoista miestä saat tuolla mentaliteetilla vielä kun lapsenkin oot hommannu...

    • -vanhemmuus-

      Kumppani juo säännöllisesti, mutta sinä vain valitat siitä, kun parisuhteessa ei ole enää seksiä...

      Oletko antanut lasta koskaan miehen hoidettavaksi? (Siis silloin kun hän on selvinpäin) Isyyteen kuuluisi sekin kokemus; rakkaussiteen syventäminen omaan lapseensa.
      Jos nainen ei luota miehen isäntaitoihin, ne taidot eivät myöskään pääse kehittymään.

      Lapsi EI ole vain sinun omaisuuttasi, joten kannattaisi alkaa tarvitsemaan isänkin apua lapsen huoltamisessa ja hoitamisessa. Se on syy jättää juominen ja facebookit kokonaan, koska niiden tilalle tulee jotakin muuta.

      Sinun kumppanisi ei nyt kanna vastuuta muualla kuin töissä ja vuokran maksussa. Häntä ei tarvita kotona mihinkään, koska nainen kuulostaa ja näyttää selviytyvän kaikesta ilman häntäkin.

      Joo, ja syyllistämisellä ei miestä saa motivoitumaan lapsenkaan hoitamiseen, joten syyttely kannattaa unohtaa heti kättelyssä. Sen sijaan aidon huolen parisuhteen nykytilasta ja lapsen isäsuhteesta pitäisi synnyttää aivan muunlaisia tunteita.
      Kysy itseltäsi löytyykö sinusta sellaista aitoutta.

    • Pikkupoika on

      Alkoholista. Mies juo, on ihan sama miten paljon valitat, ihan sama vaikka nalkutat, ihan sama mitä teet. Se juo. Voti asennoitua että loppuelämäsi on sen kaljan kittaamisen katselua.
      Seksin puute/nettiporno. Miehesi ei oo impotentti, vaan varmasti katselee muita. Toivottavasti ei pane muita työreissuillaan. Yhdessä kaljan kanssa kynnys pettää on tosi matala noin käyttäytyvillä mieheillä. Seksin torjunta voi tarkoittaa, että panee ilman kortsua eikä haua tuoda sulle seksitauteja
      Kotitaouden rahat:miehesi on tyyppitapaus, alivastuullinen pikkupoika, jolle oma elämä ja edellä mainitut omat nautinnot menee perheen jaa kaiken muun edelle. Naisten iskeminen työreisuilla kapakoissa vaatii paljon rahaa, että rahat ei enää riitä perheen menoihin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ampuminen kylpylässä

      Onko vornasen timbe käynyt hiukan kylpemässä vai mikä tämä ampumatapaus on kylpylässä? Tuntuu aika villi meno olevan naa
      Naantali
      74
      1670
    2. Naantalin kylpylän ampujat

      Oli somppumatuja. Nyt mennään. Suomi on ruotsi.
      Maailman menoa
      23
      1172
    3. Kemijärvellä vesionnettomuus

      Pitkänsillan ja taiteilijanniemen välillä nähty henkilön painuvan veden alle. Mitä on tapahtunut? Onko vesihiisi taas as
      Kemijärvi
      32
      1073
    4. Hei, voitko kuunnella

      Voisitko auttaa minua selvittämään asioita? En halua ajaa sinua hulluuteen kanssani, en sitoa sinua, en esittää vaatimu
      Ikävä
      134
      906
    5. Joku porukka lähtenyt täältä

      Ihmeen hiljainen on palsta nyt. Yleensä tänne tulvii aloituksia yms, mutta nyt on kyllä erikoisen hiljaista.
      Ikävä
      189
      816
    6. Miten yrität

      Vielä saada kaivattusi?
      Ikävä
      64
      694
    7. Olipa yllätys

      Kuten hyvin moni tiesi/arvasi että valetta alusta loppuun toi *olemme ystäviä* satu. Instassaan käsi kädessä kuva kertoo
      Kotimaiset julkkisjuorut
      192
      609
    8. On todella ikävää

      Todella ikävää, että asiat ovat menneet tällaisiksi. Tämä ei ollut missään vaiheessa tarkoitukseni. Olen tehnyt virheit
      Ikävä
      79
      598
    9. Tuletko tänään

      Jos soitan? Niin... tuletko?🖤
      Ikävä
      49
      561
    10. 69
      530
    11. Se kun olit pitkästä aikaa silmieni edessä

      Oli kyllä sykähdyttävää. Tiedätkö, mikä laittaa minut ikävöimään sinua? Kun palautan mieleeni valtavan ihanan olemuksen,
      Ikävä
      32
      518
    12. Ottanet yhteyttä

      Facebookissa,jos on jotain asiaa.Miehelle! T.M-nainen.
      Ikävä
      55
      507
    13. Muutto auto hakee sut tänään!

      Tein sulle oman huoneen! mieheltä naiselle
      Ikävä
      57
      485
    14. Oletteko koskaan torjuneet kaivattuanne?

      Minä olen, kun en silloin tajunnut vielä ihastuneeni. Yritin paikata tapahtunutta, mutta ei onnistunut enää.
      Ikävä
      25
      457
    15. Kai sä mies ymmärrät..

      ..ettet jättänyt vaihtoahtoa. Tottakai toivon vielä, että pystyisit toimimaan niin että asiat korjaantuisivat. Vahvast
      Ikävä
      28
      432
    16. Minä vuonna olet syntynyt?

      😊
      Ikävä
      34
      424
    17. En tiedä mitä sanoa

      Siksi en vastannut😔
      Ikävä
      33
      423
    18. Jos kaivattusi olisi

      Vieressäsi niin mitä tekisit?
      Ikävä
      40
      417
    19. Kiinni jäit

      Ei olisi uskonut sinusta
      Ikävä
      16
      409
    20. Päivän galluppi

      Minkälainen ehkäisy sinkkupalstalaisilla käytössä?
      Sinkut
      82
      398
    Aihe