Naiset, kertokaa.

Viltzu1221

Niin, olen 25 vuotias mies ja kokemusta seurustelusta ei ole.. Siis jotain säätöä on ollut muutaman henkilön kanssa( yhdessä oloa, vähän suutelua jne, mutta ei seksiä milloinkaan..)

Haittaisiko, jos mies on noin kokematon? Käytännössä voisi siis sanoa, että täysin kokematon olen.. Jotenkin mua hävettää itteenikin tää mun tilanne.

Lähinnä se tilanne, kun pitää sitten (jos nyt joskus saisin oikean seurustelukumppanin) kertoa, että ei oikeen kokemusta oo.. Mitenkä naisen naama venähtää.

Tälleen keväisin on aivan tajuton läheisyyden kaipuu ja siis muutenkin olisi se nyt kiva saada jo naisystävä. On kokeiltu baarista, nettideittailua, mutta kun ei.

15

245

    Vastaukset 15

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • -n--

      No jos itse ihastun/rakastun mieheen niin mulle on ihan sama mitä miehen seurusteluhistoria pitää sisällään. Ei silloin kiinnosta menneisyys vaan yhteinen tulevaisuus ja se hetki mitä eletään!
      Toki jos ois hirvee häntäheikin maine niin se vähän arveluttas.

    • Näkökulmia

      Älä usko edelliseen viestiin. Naisen on helppo sanoa "kun on ihastunut mieheen, niin ei tuollaisella väliä". Kun teette vasta tuttavuutta, eikä nainen ole vielä ihastunut, ja jos hän saa selville kokemattomuutesi, sehän on epäilyttävää jos mikä...

      Oletko peräkammarin poika, oletko jotenkin estynyt tai sairas, oletko jokin friikki?

      Paras peittää kokemattomuus jotenkin.

    • Viltzu1221

      Oon miettinytkin, että varmaan parempi ku peittäis jotenkin tuon kokemattomuuden.

    • zepp

      No ei mua henkilökohtaisesti haittaa kokemattomuus - kuhan on halu muuttaa asia mun kanssa!

      • ...........

        Nainen ei saa haluta seksiä. Olet huono nainen. Miehen tulee pakottaa nainen seksiin kanssaan. Seksin tulee olla naiselle aina epämieluinen hinta, jonka hän joutuu maksamaan miehen rakkaudesta. Minä en saisi todennäköisesti edes erektiota, jos tietäisin, että nainenkin haluaa seksiä.


    • Naisellinen nainen

      En jaksaisi alkaa opettamaan kaikkia temppuja ja niksejä kädestä pitäen. Kyllä miehen pitää kaikki metkut ja jipot osata. Olisi noloa jos mies yrittäisi työntää anaalitappia väärin päin sisään. LOL xD

      • ..............

        http://3.bp.blogspot.com/-8SxQ5pf6oUY/UCvNa_bDAwI/AAAAAAAABMM/MsN-9XvZxyA/s1600/Plaston palikat (6).JPG

        Voithan pyytää lastasi tekemään sen miehen puolesta, sillä lapset ovat todella hyviä palikkatesteissä. Mies voi sitten tehdä sen liskoaivo-osuuden, eli laittaa peniksen vaginaan. Tässä vaiheessa lapselle voi sitten sanoa, että mikä tuolla ulkona oikein juoksee.


    • En kyllä keksi, miksi haittaisi. Mene ja tiedä, mutta liekö tuon peitteleminenkään olla kovin hyvä idea. Vedät vaan puoleensa niittä ihmisiä, joille sillä on väliä.

    • pelkkää plussaa

      Mielestäni on hienoa, jos joku ei ole harrastanut seksiä ilman tunteita. Suurin osa vähintään kokeilee sitä pelkästä uteliaisuudesta. Nuorille pitäisi enemmän neuvoa, ettei kannata harrastaa seksiä ollenkaan ilman syvempiä tunteita ja sitoutumista. Nykyään seksi on kuin "kertakäyttökamaa" ja menettänyt merkityksen. Siitä on tullut tylsää, vaikka sitä "hehkutetaan" enemmän kuin koskaan ennen.

    • näin se menee

      Naiset sanoo ettei haittaa, mutta todellisuudessa haittaa.

      • .........

        Älä kuuntele mitä naiset sanoo, vaan katso miten he käyttäytyvät. Tällä opilla pääsee elämässä pitkälle.


    • Näkökulmia

      Seksikokemus on pakollinen miehelle, joka etsii elämäänsä naista. Kokematon on kummajainen. Älä usko, jos joku sanoo: "kelpaat tuollaisena". Et luultavasti kelpaa.

      Jos et ole vielä saanut seksiä ja haluat tyttökaverin, hankkiudu poikuudestasi eroon tavalla tai toisella. Saatat joutua panemaan ilman tunteita jotakin kännistä naista tai maksullista, mutta äkkiä se on onneksi ohi ja olet "oikea" mies.

    • NörttiN

      Olen pannut itseäni kokemattomampia miehiä ja hyvin ovat minua hoidelleet. Asenne ratkaisee, ei kokemuksen määrä. Eli jos mies on valmis tekemään työtä naisen nautinnon eteen, eli opettelemaan kokeilemalla mikä toimii ja mikä ei, niin hyvin menee, vaikka aiempi käytännön kokemus puuttuisikin.

      Tärkeintä on siis HALU TUOTTAA NAISELLE SEKSUAALISTA NAUTINTOA. Jos sellainen on, niin nainen kyllä opastaa - tai jos nainen ei itsekään tiedä mistä pitää, niin mies voi etsiä tietoa mistä naiset yleensä pitävät ja alkaa niiden tietojen perusteella kokeilemalla etsiä mistä juuri tämä nainen pitää.

      Rehellisyys omasta kokemattomuudesta on parempi kuin kokeneen esittäminen. Kokemattomalle antaa osaamattomuuden anteeksi, kokeneeksi itsensä väittänyt näyttää osaamattomana vain huonoasenteiselta kusipäältä.

    • AinaVääräNainen

      Ei haittaisi. Parempi kun on rehellinen eikä väitä olevansa kokeneempi. Se paljastuu viimeistään siinä vaiheessa, kun sänkyyn päätyy ellet ole hiton hyvä näyttelijä!

    • ...

      Kokemattomuus ei todellakaan haittaisi, kunhan muuten olisi oikeanlainen asenne. Jokainen parisuhde muutenkin lähtee ns puhtaalta pöydältä eli se on opettelua kummallekin myös seksin suhteen.

      Itse olen myös tavallaan kokematon, olen valtaosan aikuisuudestani viettänyt yhden miehen kanssa ja eron jälkeen ajatus seksistä uuden miehen kanssa jännittää, jopa pelottaa. Vaikka itse seksi ei ole minulle uutta, on se kuitenkin tuntematon alue uuden ihmisen kanssa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Anni Ihamäki saa tylyä kommenttia TTK:sta - Erityisesti tämä "vääryys" ärsyttää

      Kaikille ei ole mieleen se, että Anni Ihamäki on mukana uudella Tanssii Tähtien Kanssa -kaudella. Ihamäki saa varsin ty
      Kotimaiset julkkisjuorut
      39
      1177
    2. Päivän Riikka: Pandan suklaatehdas Jyväskylästä Viroon

      Menkää töihin! Viroon! --- Liki sata vuotta kestänyt suklaantuotanto makeisvalmistaja Pandan tehtaalla Vaajakoskella pä
      Maailman menoa
      284
      1031
    3. Mitä et ole valmis sietämään ihmissuhteissasi ja miksi?

      Aiemmin jo kyseltiin mitkä vaatimukset olivat mielestänne liiallisia. Kyselläänkin nyt sitä, että millaisilla asioilla s
      Sinkut
      295
      873
    4. Tiesitkö? Vappu Pimiän ensimmäinen aviomies ei ole Teemu-rakas

      Vappu Pimiä on tätä nykyä naimisissa Teemu Huuhtasen kanssa. Pimiä on toista kertaa naimisissa, sillä ensimmäinen liitto
      Kotimaiset julkkisjuorut
      25
      869
    5. Älä nyt ylikuormitu vaikka sinusta pidänkin rakas nainen

      Tiedän, että olet minulle oikea. En halua pilata tätä juttua malttamattomuudella, mutta epäilen. Haluan vain olla lähel
      Ikävä
      33
      761
    6. Treffi-ilmoituksia!

      Tähän avaukseen voipi treffeille halukkaat laittaa oman - lyhyen - vapaamuotoisen hakunsa,burneri emaileinee). Tavoitte
      Sinkut
      191
      629
    7. Riittäisikö se

      Että nähtäisiin viikonloppuisin? Naiselta.
      Ikävä
      59
      555
    8. Olenko käsittänyt oikein?

      Tykkäät, mutta et halua mitään (ymmärrän kyllä syyn miksi et).
      Ikävä
      40
      516
    9. Mitä tehdä kun rakastan yhtä ja olen rakastunut toiseen

      Kamala tilanne. Voinko pitää molemmat? 😁
      Ikävä
      54
      447
    10. Kai mua vähän

      Masentaa tämä kaikki. Tämä koko meidän välinen juttu on niin vaikea… Voitaisiinko molemmat lopettaa tilanteen ruokkimine
      Ikävä
      53
      418
    Aihe