Naiset, kertokaa.

Viltzu1221

Niin, olen 25 vuotias mies ja kokemusta seurustelusta ei ole.. Siis jotain säätöä on ollut muutaman henkilön kanssa( yhdessä oloa, vähän suutelua jne, mutta ei seksiä milloinkaan..)

Haittaisiko, jos mies on noin kokematon? Käytännössä voisi siis sanoa, että täysin kokematon olen.. Jotenkin mua hävettää itteenikin tää mun tilanne.

Lähinnä se tilanne, kun pitää sitten (jos nyt joskus saisin oikean seurustelukumppanin) kertoa, että ei oikeen kokemusta oo.. Mitenkä naisen naama venähtää.

Tälleen keväisin on aivan tajuton läheisyyden kaipuu ja siis muutenkin olisi se nyt kiva saada jo naisystävä. On kokeiltu baarista, nettideittailua, mutta kun ei.

15

234

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • -n--

      No jos itse ihastun/rakastun mieheen niin mulle on ihan sama mitä miehen seurusteluhistoria pitää sisällään. Ei silloin kiinnosta menneisyys vaan yhteinen tulevaisuus ja se hetki mitä eletään!
      Toki jos ois hirvee häntäheikin maine niin se vähän arveluttas.

    • Näkökulmia

      Älä usko edelliseen viestiin. Naisen on helppo sanoa "kun on ihastunut mieheen, niin ei tuollaisella väliä". Kun teette vasta tuttavuutta, eikä nainen ole vielä ihastunut, ja jos hän saa selville kokemattomuutesi, sehän on epäilyttävää jos mikä...

      Oletko peräkammarin poika, oletko jotenkin estynyt tai sairas, oletko jokin friikki?

      Paras peittää kokemattomuus jotenkin.

    • Viltzu1221

      Oon miettinytkin, että varmaan parempi ku peittäis jotenkin tuon kokemattomuuden.

    • zepp

      No ei mua henkilökohtaisesti haittaa kokemattomuus - kuhan on halu muuttaa asia mun kanssa!

      • ...........

        Nainen ei saa haluta seksiä. Olet huono nainen. Miehen tulee pakottaa nainen seksiin kanssaan. Seksin tulee olla naiselle aina epämieluinen hinta, jonka hän joutuu maksamaan miehen rakkaudesta. Minä en saisi todennäköisesti edes erektiota, jos tietäisin, että nainenkin haluaa seksiä.


    • Naisellinen nainen

      En jaksaisi alkaa opettamaan kaikkia temppuja ja niksejä kädestä pitäen. Kyllä miehen pitää kaikki metkut ja jipot osata. Olisi noloa jos mies yrittäisi työntää anaalitappia väärin päin sisään. LOL xD

      • ..............

    • En kyllä keksi, miksi haittaisi. Mene ja tiedä, mutta liekö tuon peitteleminenkään olla kovin hyvä idea. Vedät vaan puoleensa niittä ihmisiä, joille sillä on väliä.

    • pelkkää plussaa

      Mielestäni on hienoa, jos joku ei ole harrastanut seksiä ilman tunteita. Suurin osa vähintään kokeilee sitä pelkästä uteliaisuudesta. Nuorille pitäisi enemmän neuvoa, ettei kannata harrastaa seksiä ollenkaan ilman syvempiä tunteita ja sitoutumista. Nykyään seksi on kuin "kertakäyttökamaa" ja menettänyt merkityksen. Siitä on tullut tylsää, vaikka sitä "hehkutetaan" enemmän kuin koskaan ennen.

    • näin se menee

      Naiset sanoo ettei haittaa, mutta todellisuudessa haittaa.

      • .........

        Älä kuuntele mitä naiset sanoo, vaan katso miten he käyttäytyvät. Tällä opilla pääsee elämässä pitkälle.


    • Näkökulmia

      Seksikokemus on pakollinen miehelle, joka etsii elämäänsä naista. Kokematon on kummajainen. Älä usko, jos joku sanoo: "kelpaat tuollaisena". Et luultavasti kelpaa.

      Jos et ole vielä saanut seksiä ja haluat tyttökaverin, hankkiudu poikuudestasi eroon tavalla tai toisella. Saatat joutua panemaan ilman tunteita jotakin kännistä naista tai maksullista, mutta äkkiä se on onneksi ohi ja olet "oikea" mies.

    • NörttiN

      Olen pannut itseäni kokemattomampia miehiä ja hyvin ovat minua hoidelleet. Asenne ratkaisee, ei kokemuksen määrä. Eli jos mies on valmis tekemään työtä naisen nautinnon eteen, eli opettelemaan kokeilemalla mikä toimii ja mikä ei, niin hyvin menee, vaikka aiempi käytännön kokemus puuttuisikin.

      Tärkeintä on siis HALU TUOTTAA NAISELLE SEKSUAALISTA NAUTINTOA. Jos sellainen on, niin nainen kyllä opastaa - tai jos nainen ei itsekään tiedä mistä pitää, niin mies voi etsiä tietoa mistä naiset yleensä pitävät ja alkaa niiden tietojen perusteella kokeilemalla etsiä mistä juuri tämä nainen pitää.

      Rehellisyys omasta kokemattomuudesta on parempi kuin kokeneen esittäminen. Kokemattomalle antaa osaamattomuuden anteeksi, kokeneeksi itsensä väittänyt näyttää osaamattomana vain huonoasenteiselta kusipäältä.

    • AinaVääräNainen

      Ei haittaisi. Parempi kun on rehellinen eikä väitä olevansa kokeneempi. Se paljastuu viimeistään siinä vaiheessa, kun sänkyyn päätyy ellet ole hiton hyvä näyttelijä!

    • ...

      Kokemattomuus ei todellakaan haittaisi, kunhan muuten olisi oikeanlainen asenne. Jokainen parisuhde muutenkin lähtee ns puhtaalta pöydältä eli se on opettelua kummallekin myös seksin suhteen.

      Itse olen myös tavallaan kokematon, olen valtaosan aikuisuudestani viettänyt yhden miehen kanssa ja eron jälkeen ajatus seksistä uuden miehen kanssa jännittää, jopa pelottaa. Vaikka itse seksi ei ole minulle uutta, on se kuitenkin tuntematon alue uuden ihmisen kanssa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista

      Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni
      Maailman menoa
      118
      7026
    2. Kuka on UMK-suosikkisi? UMK26 paljastuksia lauantai 28.2.

      UMK26 tänä lauantaina! UMK26 tulee suorana Tampereelta ja nyt selviää, kuka pääsee edustamaan Suomea Euroviisuihin. M
      Euroviisut
      115
      4802
    3. L/over ja Jani Volanen! Minkä arvosanan 4-10 annat roolityöstä?

      Psykologinen trilleri L/over - ikuisesti minun on koukuttanut tv-katsojat ruudun ääreen. Kun Roosa (Krista Kosonen) tapa
      Tv-sarjat
      62
      4064
    4. TTK:n jättänyt Vappu Pimiä rehellisenä MasterChef-kuvauksista: "Höh..."

      Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Viime vuonna Tanssii Tähtien Kanssa jäi taakse, ja nyt vuorossa on uusi a
      Suomalaiset julkkikset
      13
      3394
    5. Natomaa hyökkäsi Iraniin

      Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu
      NATO
      693
      2134
    6. Trump aloitti III maailmansodan tänään.

      Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?
      Maailman menoa
      243
      1510
    7. Miksi et nainen halua

      minua, kuten minä sinua?
      Ikävä
      66
      1388
    8. Rakas tiedät, että toivoisin

      Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja
      Ikävä
      58
      1368
    9. Osaako kukaan sanoa?

      Mikä on syy siihen, että apulaisidiootti yrittää kaikin keinoin haitata kaikkea yrittämistä Ähtärissä? Nyttkin pilkkaa j
      Ähtäri
      53
      1316
    10. Viesti miehelle

      Nyt vastaa oikea taa´app. Ainoastaan puhelimitse voidaan selvittää asioita, mutta tuskin sitä haluat kaiken halveeramise
      Ikävä
      12
      992
    Aihe