Kauhajoki-lehdessä isoja muutoksia, kertoo

Toimitusjohtaja jää eläkkeelle ja päätoimittajasta tulee myös toimitusjohtaja. Onko se se iso muutos?

Varmasti lehdessä parhasta tulosta tekevät konttorissa työskentelevät naiset ovat uusimman lehden mukaan tyttöjä. Onko se se iso muutos?

Vai onko sittenkin vasta tulossa oikeasti iso muutos. Alkaisikohan Kauhajoki-lehti kirjoittaa oikeista asioista oikeilla nimillä, ja eriyttäisi "sosiaalisen median" tuottajat nettiin?
5353
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Tottakai se on iso muutos. Nimittäin Päätoimittajalle, jonka palkka tuplaantuu kun tekee nyt toimarinkin työt....

Äänestä

Oon ajatellut lopettaa koko kauhajoen urheilulehden tilauksen..

Äänestä

tullu ksk:n lepertelyihin. On putkivetosia ahtaamattomia autoja jokka poikii, viikko juhannuksesta hoidetaan potilas kuntoon, "oikealla " rallicross-radalla moto hajos totaalisesti, jollain oli kivaa vain ensimmäinen alkuerä. Metsäkoneilla pitäisi ajaa mummovauhtia että ne ei hajois totaalisesti kuuden sekunnin kohdalla.

Äänestä
  • KariSK haluaa, muutosta ei tule. Ikää 62, joten hän saattaa vielä vuosia latistaa lehden imagoa, sillä erilaisiä pörisijöitä ja niitä "sompaavia" riittää. Ainakin kun otetaan paikallislehteen huonosti sopiva globaali näkökulma asiaan.

    En sano kyseisen "sanomalehden" toimituksellisesta työnjaosta mitään, koska lehden muodollinen päätoimittaja päästi juuri ison kuvansa ympärillä itkua siitä, kuinka vihapuheita tulee ovista ja ikkunoista.

    Äänestä

ollen olisi ehkä aiheellista teettää vaikka edellisen kaupunginjohtajan suosimalla
konsulttitoimistolla tutkimus mitä kauhajokiset haluavat paikallislehdestään lukea.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Kauhajoki-lehti kirjoitti:

Toimitusjohtaja jää eläkkeelle ja päätoimittajasta tulee myös toimitusjohtaja. Onko se se iso muutos?

Varmasti lehdessä parhasta tulosta tekevät konttorissa työskentelevät naiset ovat uusimman lehden mukaan tyttöjä. Onko se se iso muutos?

Vai onko sittenkin vasta tulossa oikeasti iso muutos. Alkaisikohan Kauhajoki-lehti kirjoittaa oikeista asioista oikeilla nimillä, ja eriyttäisi "sosiaalisen median" tuottajat nettiin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu