Miten iskeä lääkäri? Lääkäri on mukava,alkoi mm kehua lastani,jonka tapasi noin kk sitten(muisti minut heti) ja lähetti lapselle terkkuja. Lähtiessäni otti käteni kämmentensä väliin ja pyysi pitämään itsestäni huolta. Olen ihastunut, mutta eihän lääkäri voi tehdä mitään potilaansa kanssa,yhyy...hän kyllä kysyi haluisinko toisen lääkärin,en tiedä mitä hän sillä tarkoitti. Onko vinkkejä miten voisin edetä?
lääkäri
34
3730
Vastaukset
Sama kävi mulla. Lääkäri sai sydämen pomppimaan eilen ja mietin vain, miten tapaisin hänet vapaa-aikana.
Onko HeSassa nimenomaan lääkäreiden suosimia paikkoja, jonne ei-lääkärikin voisi mennä? Mikähän olisi lääkärien lempiharrastus?- ihastunut
Kiitos viestistäsi, mukava kuulla etten ole ainut lääkäriin ihastunut. Muistan joskus kuulleeni,että eräs nainen iski gynekologinsa,en tosin tiedä miten hän hoiti asian.
- auttakaa nyt
Hey cmon antakaa nyt jotain vinkkejä miten voisi päästä edes yrittämään lääkäriä tai jonkin muun ammatin edustajaa, joka ei voi ammattinsa puolesta sekaantua asiakkaaseensa?
- ..............
Lääkärit vaatinevat usein melko korkeatasoista henkistä toimintaa. Sinulla on vähän vaikeuksia oikeinkirjoituksessakin, joten enpä tiedä onko mitään saumoja yhteenkään lääkäriin...
- huvittunut2
buahahhahah olen akateemisesti koulutettu ja johtoportaassa töissä ja lääkäri selkeästi pitää minusta, joten nyt niitä vinkkejä kiitos !!!!
p.s. mikä on sinun ammattisi ja sosiaaliluokkasi??? - .....
huvittunut2 kirjoitti:
buahahhahah olen akateemisesti koulutettu ja johtoportaassa töissä ja lääkäri selkeästi pitää minusta, joten nyt niitä vinkkejä kiitos !!!!
p.s. mikä on sinun ammattisi ja sosiaaliluokkasi???Buahahahaa... Hieman epäilen, että tuolla ulosannilla olet sitä mitä väität.
- Toisen roskat
''...kehua lastani...''
Lopetin lukemisen tähän. - onlyhuman
Minkä lain uskot estävän lääkäriä tapailemasta tavallista kuolevaista?
Voit jättää ko. lääkärin vastaanottoavustajalle suljetun kirjekuoren, lääkärin nimi päälle. Kirjelappunen sisällä jossa vaikkapa kerrot muutamalla sanalla kuinka ihana lääkärissäkäynti on jäänyt mieleesi, tms. Kiva kortti vaikka ja toiselle puolelle kiitokset ja kauniit kevätterveiset plus nimesi ja puhelinnumerosi.
Jos ei häntä kiinnosta, hän repii postisi ja heittää roskiin. Jos kiinnostuu, saatat saada puhelun?- ihastunut2
Kiitos vastauksestasi. Mietityttää vain, että syyllistyykö lääkäri virkavirheeseen,jos vastaisi kirjeeseen tai treffipyyntöön?
- Ymmärtääkseni
ihastunut2 kirjoitti:
Kiitos vastauksestasi. Mietityttää vain, että syyllistyykö lääkäri virkavirheeseen,jos vastaisi kirjeeseen tai treffipyyntöön?
ei ole eettisesti suositeltavaa olla suhteessa potilaaseen, minkäänlaisen lääkärin, voitaisiin katsoa olevan asemansa väärinkäyttöä.
siksi saattoi kysellä toisesta lääkäristä.
jk. tuo gynejuttu aiheutti kyllä hihitystä, sekä hassuja ajatuksia.. :)
- tikuli2
Itsekkin olen ihastunut lääkäriini. Huoh, asialle ei kai voi tehdä mitään.. :/
- ggggggghhhhhh
Älä ainakaan mene esittelemään genitaaliherpestä.
- Onko hän?
Varmasti vapaa,oletko kenties kytännyt häntä jo pidempään.
- auttakaa2
Sen verran stalkkasin, että kaikista alueen saman nimisistä 2 on naimisissa ja niistä toinen ei sovi kuvioon eli naimisissa olemisen riski on 1/4. jotain tartteis keksiä!
- Voi olla
auttakaa2 kirjoitti:
Sen verran stalkkasin, että kaikista alueen saman nimisistä 2 on naimisissa ja niistä toinen ei sovi kuvioon eli naimisissa olemisen riski on 1/4. jotain tartteis keksiä!
Varattu vaikka ei ole naimisissa...Unohda koko juttu.
- annantietojajostunnen
Voi olla kirjoitti:
Varattu vaikka ei ole naimisissa...Unohda koko juttu.
Mikä kaupunki tai nimikirjaimet?
- lifemocker
yyhoot ei ole kovin kovaa valuuttaa
- proksim.
...sanoo neurokirurgian dosentti, dr. Lifemocker!
- lifemocker
se on aika suuri turnoff se lapsi, jos miehellä ei itsellään ole
- Unohda koko juttu
Se tajuu, että olet ihastunut ja sillä ei ole itsellä mitään kiinostusta sua kohtaan. Sen takia se onkin niin kohtelias ja käski pitämään huolta ja vaihtamaan lääkäriä.
- .................
Harvoin kai lääkärit ihastuvat potilaaseen tai ainakaan niin paljon, että suhteeseen alkaisivat. Ehkä kuitenkin niitä lääkäri-entinen potilas parejakin on. Selvä vinkki lääkäriltä oli kuitenkin, että kannattaa vaihtaa lääkäriä. Opiskele lääkäriksi tai sairaanhoitajaksi ja hankkiudu töihin samaan paikkaan:)
- unelmatohtori
Mites aloittajalle kävi? Saiko lämpimän käden lisäksi jäykkää?
- justthinking
Miksei ap kysynyt lääkäriltä miksi hän ehdotti toista lääkäriä? Ehkä oli suora vinkki, että sen jälkeen hän voisi olla tekemisissä, kun ei olisi enää lääkäri/potilas-suhdetta?
- erikoista..
Meinaatko, että lääkäri toimisi noin? Eli siirtäisi potilaansa toiselle, jotta voisi sitten olla vapaalla tekemisissä? On kyllä mahdollista, en vaan ole koskaan kuullut moisesta.
- flatus
Lääkärit on niin työnarkkareita, ettei kannata ja ehkä juuri tästä syystä pariutuvat paljon keskenään.
- Ei pidä paikkansa
Eivät lääkärit yleensä tee ainakaan enempää töitä kuin mitä yritysmaailmassa tehdään. Aika moni kaupan ja tekniikan alan toimihenkilö tekee iltaisin ja viikonloppuisin palkattomia ylitöitä. Lääkärit eivät koskaan. Lääkäreiden työajat ovat tosi pieniä verrattuna toimihenkilöihin.
- Anonyymi
Juuri nöin👌
- Anonyymi
Nivala. Kujala keskustan ralli ajot ei mitään valvontaa liikennevalot, palolaitos van tilaa palkkaa,aiki tupakka ringit eilen.
- Anonyymi
Tee lääkäri kollegojesi kanssa välikohtaus tapit jne.
Jani väkisin sisään tulija,
Osta yksityinen hammaslääkäri 60 euron väkisin. Otto muualta Nivala Ylivieska katsoo yhden hampaan käsittely puhelu väkivalta sama. Nivala. Takahuoneet - Anonyymi
eero veli, vaimoineen, en tiedä mistä kysymys, kuka seuraava, varsin hyvin tiesi, myymäläauto jatkot, tapio.
- Anonyymi
äänisti juorut
- Anonyymi
Sinuna itse miettisin käyttääkö kyseinen lääkäri ihan yleisesti tuota taktiikkaa iskeäkseen potilaitaan asiakkaitaan
- Anonyymi
Tämä kävi mielessä. Toki ap näyttää haluavan ehkä silti ko. lääkärin lääkäriydenkin takia? Tai en tiedä. Mutta koin erään pediatrin hieman flirttinä, ei tokikaan kehottanut vaihtamaan lääkäriä tms. Tietenkin hieman itserakkaana ja grandioosina (hehheh) luulin kaiken johtuvan valovoimaisesta viehätysvoimaisuudestani, mutta nyt kun tämän aloituksen luin, tajuan että pleijerithän on pleijereitä. Eihän siinä mitään, jollei kenenkään sydän säry.
- Anonyymi
Ei uskonut lääkärit takin helmöjaan, käyttävät vieläkin lasten korva puudutus kohtaa hyväksi puheluun ulkomaille asti linja autot itkettäminen ökköilee kun joka ulkomaan Po!iisi koiran korvaan kiitävät ammukset jne.
Saavat ..... .
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti24045251Polttomoottoriauto tulessa parkkihallissa Tampereella
Pystyy näkemättä jo sanomaan, koska sähköautoissa ei ole palavia nesteitä lainkaan. Ihme ettei polttomoottoriautoja ole12325996SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat
Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude32515677Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!3011203Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy17110805Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat
Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h1229707Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump369691Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla858488Johtuuko vasemmistolaisten inho kristinuskoa kohtaan heidän islamin uskostaan?
Tätä jäin pohdiskelemaan.2426824Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua2236491