Miksi evokit vastaavat vain teoreettisiin kysymyksiin? Vastaus on helppo: heidän kaikki 'tietämys'perustuu löyhiin populaarikirjoihin, mitään aitoa K Ä Y T Ä N N Ö N tietämystä heillä ei tietenkään ole. He vastaavat populaarikirjoista tuttuja mantroja tieteen voimasta uskontoa vastaan, mutta he eivät koskaan tarjoa mitään konkreettista.
Laitetaan evot testiin: aloitetaan helpolla
Löydä u(x,t)
http://postimg.org/image/4u5hqfvk3/
X [0,1] t [0,ääretön]
Reuna-ehdoiksi:
u(0, t) = u(1, t) = 0, t in [0, infinity)
u(x, 0) = 2*sin(3*pi*x) 4*sin(5*pi*x) 6*sin(7*pi*x)
nyt veikkaan että tulee aika hiljaista.
Evojen tietämys
11
160
Vastaukset
- tryrgfhsdfgdfgfdgdfg
Kyllä tämän palstan kretut ovat todistetusti tyhmempiä:) Jotka vuodesta toiseen höpöttävät samoja juttuja..jotka ovat todistettu vääriksi tai ovat muuten vaan vanhoja tai ihan vaan valheita..
Kertakaikkiaan nerokas analyysi meidän evoluutikkojen tietämyksen ja ajattelukyvyn tasosta, varsinkin nimimerkkiisi olit lähestulkoon ylimaallisen upeasti tiivistänyt vastaansanomattoman johtopäätöksesi. Ovelaa oli tietenkin myös se, että et lainkaan huomioinut meidän näennäisiä asia-argumenttejamme, vaan panitkin testiin todelliset kykymme ja näin paljastit lahjattomuutemme. Nyt meidän ei enää auta muuta kuin toivoa, että Repe kykenee jotenkin sanallisella lahjakkuudellaan viemään huomion pois itse asiasta ja jopa kääntämään tämänkin aloituksesi kreationisteja vastaan.
Ihan silkasta mielenkiinnosta vaikkei palstan aiheeseen liitykään, niin
ratkaistiinkos nämä suoraan integroimalla funktio u(x, 0) välillä [o,t]?
Siitä on jo 30v kun olin diffiksen kurssilla eli on jo paljon sittemmin tarpeetonta ehtinyt unohtuakin... :-)>nyt veikkaan että tulee aika hiljaista.
En ole häävi matikassa, mutta en veikkaa vaan tiedän, että kun taas joudut ahtaalle, tulee hiljaista kuten kohdallasi aina ennenkin on tullut.- Niinpä niin
Looginen päättelykyky on sellainen lahjakkuuden osa-alue, jolla kretuja ei näytä olevan siunattu, kun heidät luotiin.
- satuolentokone
Koska pelkkä matematiikka on useimmille lukijoille hiukan tylsää, niin miten olisi jos lisättäisiin tämän keskustelun viihdearvoa pienellä kisalla?
Eli haaste: sinun pyytämäsi vastaus laskutehtävään vastaan konkreettisia esimerkkejä tapauksista joissa uskovaiset ovat tuota lämpöyhtälöä (diffuusioyhtälöä) soveltaen osoittaneet jonkin sekulaarin tieteen väitteen vääräksi ja kreationismin väitteen oikeaksi? Kumpi ehtii ensin?- satuolentokone
Pieni korjaus: "tuota lämpöyhtälöä" ei tarkoita juuri noilla parametreilla ja alkuehdoilla varustettua yhtälöä. Tuo yhtälö siis on lämpöyhtälö ja jonkinmuotoista sellaista soveltavat esimerkit käyvät.
>Kumpi ehtii ensin?
Sinä, koska kretupelle "evot ovat tyhmiä" on luultavasti taas kopsannut avauksen jostain eikä niin ollen enää esiinny ilonamme.
Paitsi tietysti muina kopiointitaitoisina persoonina.
- Sepä Se
Ennustan että evokit ryntäävät pian tänne tätäkin löytöä kieltämään. Kaikki se mikä ei sovi evoluutioteorian mukaiseen oppiin, tulee pannabullan uhalla kieltää. Mitään evoluutioteorian vastaista materiaalia he eivät tule sietämään.
- tieteenharrastaja
Taisit paiskata vakiovastauksesi ketjuun, johon se ei vähääkään sovi.
- * * * * *
Raamattu lienee maailman vanhin ja laajimmalle levinnein populaarikirja.
Järkevä ihminen ei usko satuihin ja tarinoihin, vaikka ne olisivat monelta kohdin opettavaisiakin..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Medvedev: Suomi tuhoutuu ydinsodassa ensimmäisenä
Venäjän ydinaseilla on lyhyin matka Suomeen, joten ydinsodassa Suomi tuhoutuu heti sodan alkuminuuteilla, muilla mailla6112213- 1081088
Hotellille löytyi ostaja....
Tämän päivän Kainuun Sanomissa oli uutinen, että pesänhoitajan mukaan Hotelli Kainuu myydään ensiviikolla. Hieno homma,231055Saana airola ja. muusikko spekulaatiota
Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki4917Onko se loukkaavaa
Kun joka kerta tuijotan sun peppua. En mahda sille mitään, että se vangitsee katseeni. Pohdin vain että ei minusta ole k101855- 85833
Onko kaivattusi seinäruusu?
Kun hän saapuu paikalle, huomaako kukaan, vai kääntyvätkö päät? Onko se hyvä vai huono juttu? Oletko sinä huomattu vai50759Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen
Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?89752- 63725
- 65563