Kertokaas hyvät hevihirviöt, eikö teillä tule moshatessa niska/pää-sektori kipeäksi? Itse olen huomannut että kovin kauaa ei tarvitse päätä nyökytellä kun seuraavana päivänä on helvetin kova niskakipu ja jomotus päässä.
Moshaaminen ja niskakipu =)
wild century child
63767
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Niska vahvistuu kun moshata paukuttaa tarpeeksi, sen jälkeen ei satu. Mulla ei sattunut Tuskan jälkeen juuri lainkaan, mikä oli aika yllättävää, en siellä juurikaan säästellyt.
Kerran intouduin, ja perkele, kun oli niskat kipeet seuraavana aamuna.
olen kuullut hyvän sanonnan/mietteen moshaamisesta: "Kipu kuuluu moshauksen syvimpään olemukseen".
Moshaamiseenkin joo, mutta ainakin mosh-pitin syvimpään olemukseen se kuuluu :D
kyllähän niskat tuntuu olevat kipeät seuraavana päivänä moshauksen jälkeen. Pitäisi ehkä venytellä ennen ja jälkeen moshauksen :) \,,/
kipu on osa elämää... :) joskus jopa nautinnollista... ja kyl ajan kanssa päänuppi ja niskat oppii kestään enemmän.. itte sen oon huomannu.. ennen kesti vaa pari tuntii.. nyt paljon enemmän... =)
Viimeksi Pellavarockista herätessä ei meinannut pää nousta aamulla tyynystä. Naispuolisena en tätä niin kovin paljoa harrasta, mutta kyllä piti Tuskankin jälkeen hammasta purra. Saa harvinaisen hyvä bändi olla lauteilla, että tätä tulee harrastettua.
Venyttely taitaa parhaiten auttaa, keikan jälkeen. Sivulta toiselle, kädet painoksi. Kyllä se siitä.
Moshausta ei voita mikään - edes kipu.