Kauhun kuningas - King of Terror 1999

alfa123om22

Nostradamus tiesi oikein, että terrorin kuningas tulee vuonna 1999. Voi olla, että WTC911 oli False Flag juttu ja sitä seurannut sota terroria vastaan myös. Ideana käytettiin Nostradamuksen ennustuksia siis.

Mutta tosiasia on, että Nostradamus puhui asiaa ja sama asia on raamatussa sen viimeisessä eli profeetta Malakiaan kirjan kolmannessa luvussa. Tästä metallinsulattajasta puhutaan ristiriitaisesti. Positiivisesti, mutta samalla peläten.

Jeesus puhuu Matteuksen 24. luvussa Hävityksen KAUHISTUKSESTA. Mikäli Kauhun kuninkaan toimesta on kauhistus tullut voimaan voi se merkitä Harmageddonia ja ylöstempausta (rapture) nopeammin kuin kuvittelemmekaan. Silloin ei pidä mennä katolla olijan hakemaan viittaa eikä pellolla olijan.

Ylöstempaus on eri asia kuin ruumiin ylösnousemus. Ylöstempaus tapahtuu maan tomussa nukkuvien keskellä, mutta ruumiin ylösnousemus muistohaudoissa lepäävien keskellä. Ylöstempaus tapahtuu ennen Jumalan valtakuntaa, mutta ruumiin ylösnousemus ennen tuhatvuotista valtakuntaa?

Dan. 12:10
Monet seulotaan (papa-kokeet), sulatetaan (vainot kristittyjen, invisitio) ja puhdistetaan (tupakasta, lihavuudesta), mutta jumalattomat elävät jumalattomina, eikä kukaan jumalattomista ole tätä ymmärtävä. Mutta viisaat ymmärtävät.

8

520

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Me Again

      "Nostradamus tiesi oikein, että terrorin kuningas tulee vuonna 1999..."

      Tai sitten ei. Se tulkinta "kauhun kuninkaasta" on todellisuudessa keksitty vasta modernin ajan sanaseppojen toimesta heidän promotessa kirjojaan. Useimmat paljon toistetut Nostis-nelisäkeet ovatkin vain erittäin vapaita tulkintoja ja on aika kiinnostava verrata niitä ns. alkuperäisiin...

      • sesejase

        "Kauhun kuningas" tuli 1999 seitsemännessä kuussa kun Suomen leijona sai EU:n puheenjohtajuuden. Kauhea tai kauhistuttava kuningas olisi oikeampi ilmaus ja se tuli tavaalta eli pohjoisesta


      • Anonyymi
        sesejase kirjoitti:

        "Kauhun kuningas" tuli 1999 seitsemännessä kuussa kun Suomen leijona sai EU:n puheenjohtajuuden. Kauhea tai kauhistuttava kuningas olisi oikeampi ilmaus ja se tuli tavaalta eli pohjoisesta

        Sehän on Putin jonka valtakausi kestää 27 vuotta. Viimeisenä vuotena pommittaa ydinpommeilla koko maailmaa


    • -o-

      Nostradamus ei tiennyt mitään ja WTC ei ollut false flag... eli aloitapa alusta tutkimuksesi.

    • kjkl

      Odottelin heinäkuun 17. 1999 aamu 3:een tuota. Sitten arvelin, että on niin ruma, ettei kannata odottaa. Niin tuo oli kulkenut ohi aamu 7:ään mennessä. Oikea kuvaus oli tuo kauhujen kuningas!

    • alfa123om22

      "Odottelin heinäkuun 17. 1999 aamu 3:een tuota. Sitten arvelin, että on niin ruma, ettei kannata odottaa. Niin tuo oli kulkenut ohi aamu 7:ään mennessä. Oikea kuvaus oli tuo kauhujen kuningas! "

      KR1992 Malakia 3:1-2
      Ja aivan äkkiä tulee temppeliinsä Valtias, jota te odotatte,
      ja Liiton enkeli, jota te kaipaatte.
      Hän saapuu, sanoo Herra Sebaot.
      Kuka voi kestää sen päivän, jolloin hän tulee,
      kuka voi seistä horjumatta, kun hän ilmestyy?
      Sillä hän on kuin ahjon hehku,
      hän puhdistaa kuin vahvin lipeä......

      Raamatun profetiat ovat siitä kummallisia, että yksi ainoa jae voi kuvata tapahtumasarjaa 1000-2000 vuoden ajalta. Lisäksi ne ovat tavallaan ajan yläpuolella. Jae voi kuvata tapahtumat missä järjestyksessä tahansa ajan suhteen. Tässäkin on monia verbejä:

      TULEE
      SAAPUU
      ILMESTYY

      Eli voi olla kolmi-vaiheinen saapuminen ehkä jopa 2000-3000 vuoden ajan:
      Tulee tulevaisuuteen eli vuoteen 2999.
      Ilmestyy tähän päivään eli vuoteen 1999.
      Saapuu äkkiä kun temppeli on valmis ???.

      Tuo on vain yksi näkökulma.

    • Anonyymi

      "The year 1999 seven month,
      From the sky will come a great King of terror:
      To bring back to life the great King of Angolmois, (the Mongols),
      Before after Mars to reign by good luck
      (Century X, Quatrain 72)"

      Mars oli maata lähinnä yhtenä päivänä vuonna 2003 ja noin tapahtuu kerran 60 000 vuodessa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      131
      3109
    2. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      40
      2961
    3. Kultasi eka kirjain? Kuka haluaa

      A haluaa J
      Ikävä
      105
      1351
    4. Empaattisuus ja suoruus.

      Tässä tullut noita pehmeitä asioita pohdittua, mutta toisaalta olen myös yksinkertainen mies. Pidän suoruudestakin. Mi
      Sinkut
      137
      1081
    5. Kristillinen kaste annetaa upotuskasteena

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen mikve-kasteeseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali vertas
      Kaste
      162
      1057
    6. Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana

      Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta
      Kaste
      366
      1047
    7. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      60
      987
    8. Sijaiskasteet kuolleitten puolesta

      Paavali teki Korintossa sijaiskasteita kuolletten puolesta eli ns. Mormoninkasteita. 1. Kor. 15:29 Mitä muutoin ne, j
      Kaste
      373
      959
    9. Ehkä vähän

      Rakastunut sinuun
      Ikävä
      41
      787
    10. Sä saat mut tuntemaan

      Jotain sellaista mitä ei saisi tuntea mutta må en mahda tälle mitään. Mulla on ikävä niitä meidän katseita ja sitä tunne
      Ikävä
      22
      763
    Aihe