Miksi?

Joku Ranskalainen 30 vuotias kaunis nainen omalla nimellään haluaa skypen kautta tutustua minuun 48 vuotiaaseen Suomalaiseen mieheen,olen sitä paitsi varattu.
En halua menettää mielenrauhaani mutta en haluaisi hänelle kovin tylykään olla.
8148
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Todennäköisesti rahastus halussa. Eli rahasi haluaa. Tuskinpa on nainen edes vaan kuva on jostain mallisivulta otettu :S.

Äänestä
  • Facebookissa myös samalla nimellä ja kuvilla,eikä ole näitä Afrikan tummia naisia vaan ihan vaalea nätti nainen,ei ole mallikuvia vaan ihan normaaleja kotikuvia.
    Ja nimellään löytyy myös muita tietoja googlen avulla.
    Mutta en halua jauhaa asiasta vaan unohtaa koko asian.

    Äänestä

Jos olet varattu, mitä ylipäätään kyselet? Tai miksi harrastat nettideittailua?

Vaikka nainen olisi kaikin puolin näpsäkän näköinen ja nuori ja juuri sitä mitä sanookin olevansa, parisuhteessa olevalle ihmiselle sille ei pitäisi olla mitään väliä. Ei ole tylyyttä sanoa, miten asiat ovat: että kuvioissa on jo aivan toinen ihminen, joten se siitä.

Äänestä
  • En harrasta minkäänlaista nettideittailua,enkä ole edes facebookissa,se tässä ihmetyttääkin,,itseasiassa nyt vasta tulin tietoiseksi että voi hakea skypen käyttäjiä.
    Skypessä on kyllä kuva ym.tietoja.

    Äänestä

Miksi varattu edes moista miettii, tai onhan se imartelevaa..

Äänestä

Miksi joku 25v filippiiniläinen nainen haluaa tutustua muhun skypen kautta. Itse olen 37v. Jatkuvasti yrittää jutella ja lähetti jopa puhelin numeronsa et soittaisin sille.

Äänestä
  • Miksi tarvitsee soittaa puhelimella jos on skype?

    Äänestä

Taitaapi tuonkin profiili takana piileskellä parimetrinen musta piripää tai vastaava. Vähintään neito on jossakin hämärässä bisneksessä mukana. uutispalstat on täynnään juttuja näistä scammereista joten kehotan suureen varovaisuuteen.

Millä todennäköisyydellä joku 30v. söpö ranskistypy muka yhtäkkiä haluaa yhteyden suomalaiseen keski-ikäiseen mieheen, mietippäs sitä.

Kaikki kuvat yms. rekvisiitta on helppo kyhätä kasaan ihan feikkinäkin, on mullekin tullut vastaavia yhteydenottoja. Joskus piruuttani olen parille vastannut englanniksi "..ja seuraavaksi tarvit varmaan matkarahaa että pääset mun luokse.." :P Siihen ne viestit on sitte loppunu mun tapauksissa :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ihmettelevä mies kirjoitti:

Joku Ranskalainen 30 vuotias kaunis nainen omalla nimellään haluaa skypen kautta tutustua minuun 48 vuotiaaseen Suomalaiseen mieheen,olen sitä paitsi varattu.
En halua menettää mielenrauhaani mutta en haluaisi hänelle kovin tylykään olla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu