Pleijeri

Minkälainen mies on miesten mielestä pleijeri? Entä naisten? Onko pleijeri koskaan ns. hyvä tyyppi vai aina paskiainen? Tunnetko yhtään pleijeriä? Oletko itse koskaan oollut pleijeri?
71432
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Pleijeri pelailee vastakkaisella sukupuolella, pyörittelee montaa naista/miestä, kuitenkaan olematta kehenkään sen vakavammin kiintynyt. Pleijereitä on monenlaisia, ok-tyyppejä ja epämiellyttäviä. Silloin pleijeriin luonnollisesti pettyy, jos itse onkin kovasti kiinnostunut hänestä ja vakavissaan eikä tiedä, että toisella on monta rautaa tulessa. Jos taas tuntee pleijerin muista yhteyksistä, eikä hänestä ole kiinnostunut, hän on ihan samalla viivalla kuin moni muukin ihminen, kiva ei tai ei-kiva. Pleijeri on ihminen, joka hakee hyväksyntää mahdollisimman monelta taholta, mutta ei välitä kiintyä, sitouttaa itseään mihinkään vakavampaan. Syitä ja motiiveja voi miettiä, jos kiinnostaa miettiä.

En oikein usko, että olen ollut kenestäkään pleijeri.

Äänestä

Pleijerit on sikoja miehiä. Naiset ei voi olla pleijereita, naiset on tuntevia olentoja.

Äänestä

Ämmät luulee, että pleijeri on sama kuin panomies. Pleijeri saa kuitenkin nautintonsa ihailuista ja toisten tunteilla leikkimisiestä ja mahdollisimman monen pyörittämisestä. Pleijeri voi olla vaikka homo, ei sitä välttämättä edes seksi kiinnosta aina, vaan pelkkä tunnereaktion aikaan saaminen mahdolisimman monessa ja kavereiden ihailu naisten iskemisessä.

Rehellinen panomies kaataa ja panee naisia, koska tykkää panemisesta. Se ei välttämättä pelaa, vaan panee niitä, jotka haluaakin tulla pannuksi.

Äänestä
  • Näin on. Panomiehen panoista ei kaverit edes välttämättä tiedä. Panomies panee panemisen halusta, ei siksi, että herättäisi kenessäkään ihailua.

    Äänestä

  • joo-näi o kirjoitti:

    Näin on. Panomiehen panoista ei kaverit edes välttämättä tiedä. Panomies panee panemisen halusta, ei siksi, että herättäisi kenessäkään ihailua.

    mutjoo mä olen kovin panomies ja pidän kirjaa kaikista vähällä piti melkein panoistakin

    Äänestä

  • Kyl määki oon panomies mutku mää en saa naista.

    Äänestä

Himatuikku on pleijeri

Äänestä

Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


pleijerihenkilö kirjoitti:

Minkälainen mies on miesten mielestä pleijeri? Entä naisten? Onko pleijeri koskaan ns. hyvä tyyppi vai aina paskiainen? Tunnetko yhtään pleijeriä? Oletko itse koskaan oollut pleijeri?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu