Löytyykö kokemuksia kyseisestä kenkämerkistä?
Ovatko millaisia laatunsa puolesta?
Ovatko millaisia laatunsa puolesta?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Laadultaan ne ovat sitä huonointa kuraa mitä kaupasta voi löytää. Eläinrääkkäyksellä ja orjatyövoimalla tehdyt intialaiset muovivuoriset "kengät". Brandokselta noita saa näköjään alennuksesta 3 kympillä, mutta eivät ole senkään arvoisia; saiturin pörssistä 5 euron kengät ovat yhtä hyvät. Eri asia, missä tilanteissa noin rumia kenkiä voisi edes käyttää, työkengiksikin ovat liian heikkotekoisia.
"In March 2012, European consumer protection organizations published a study about slavery and cruelty to animals involved when producing leather shoes. A Danish organization was contracted to visit farms, slaughterhouses and tanneries in Brazil and India. The conditions of humans found were catastrophic, as well the treatment of the animals was found cruel. None of the 16 companies, Geox amongst them, was able to track the used products down to the end producers."
Mulla on kahdet: ballerinat ja korkkarisandaalit. Molempiin olen tyytyväinen, korkkareissa varsinkin pohjaan, joka taipuu niin että kengillä on hyvä kävellä ( ja kiireessä näköjään pystyy myös juoksemaan hyvin). Balleriinoilla on ikää 5 vuotta, ovat kuin uudet (ei tosi jokapäiväisessä käytössä, kun kenkiä on kaapissa useampi pari), korkkareilla ikää 2 vuotta ja kesän lempparijuhlakengät.
Omistan myös muun merkkisiä kenkiä, en pelkästään näitä "orjatyövoimalla tehtyjä"
Hyvältä näyttää....kestävät ....hyvät jalkaan...kevyet!
Felicityt talvikenkinä tykkään