Kun kyseessä on tämä uusi Miss Suomemme, että hänen poikaystävä on jotakin muuta mitä ulkonäkö antaa olettaa. Jopas ollakkaan kun tämä inssimäinen mies onkin Jypin jääkiekonpelaaja!
Mikäli haluat antaa jotakin tärkeää kummilapselle tai sisarusten lapsille, osta hokkarit ja jäkismaila pojalle. Siitä on pelkkää etua vanhempana.
Mitenkä upea on tämä missi pari edustamaan Suomea, ja kuten sanon, tämä pari edustaa myös Suomen parisuhdemarkkinoita.
Mikäli haluat antaa jotakin tärkeää kummilapselle tai sisarusten lapsille, osta hokkarit ja jäkismaila pojalle. Siitä on pelkkää etua vanhempana.
Mitenkä upea on tämä missi pari edustamaan Suomea, ja kuten sanon, tämä pari edustaa myös Suomen parisuhdemarkkinoita.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Ja taas yksi kateellinen savolainen pahoitti mielensä. Nyyh nyyh.
Miksi siitä ei saisi pahoittaa mieltään että jääkendo ihmisperseet panevat kaikki naiset?
Kaikki naiset? Joo. Miksi ätmin pitäisi saada missi? Eikö isäLaasanen opettanut jotain tasoista?
Ei minun tarvitse saada missiä, mutta tarttee saada nainen jota ei ole hokijyystäri painanut.
Kysehän ei ole siitä, että miksi ätämin pitäisi saada, vaan miksi hokijanarin pitäisi saada? Mikä siinä lätkässä on niin ihailtavaa? Pieni mahdollisuus miljooniinko? Tuo missin poikakaveri ihan perusjäppisen näköinen eikä varmasti tienaakaan miljoonia (ainakaan vielä). Eikä noilla nyt vartalotkaan niin jumalaisia ole, etteikö monella tavallista työtä tekevällä treenaavalla olisi vastaavaa.
No ehkä yksi luontainen selitys on joukkueen ja urheilumenestyksen mukana kasvanut sosiaalisuus ja itsevarmuus. Ehkäpä inssikin samalla supliikilla olisi saanut missin? Ehkä ei.. Kuitenkin on ainakin jonkun verran naisia, jotka kuolaavat nimenomaan jääkiekkoilijoiden perään. Tätä on vähän vaikea ymmärtää järjellä.
Eikä tässä nyt mitään kyseistä poitsua vastaan, saattaa olla vaikka kuinka hyvä tyyppi ja ansaita missinsä. Ties vaikka vielä miljoonansakin.