Mistä tunnistaa, että mies voisi olla homo. En haluaisi turhaan kuvitella turhia ja menettää sydäntäni. Seurustelusuhteiden vähyydestä,...?
Homo?
9
558
Vastaukset
- solarrr
Oon ihastunut mieheen, jonka kanssa ollaan tapailtu 1,5 kk. Meillä on ikäeroa jonkin verran, minkä takia mies on pariin otteeseen laittanut pelin poikki (myös eronnut juuri pitkästä suhteesta). On kuitenkin niin ihastunut minuun, että ei pysty olemaan ottamatta yhteyttä varsinkin muutaman lasillisen jälkeen.. Kuitenkaan tällöin ei ole ollut kyse yöseuran kaipuusta. Mies on pari kertaa maininnut jotakin, että pitäisikö alkaa homoksi ja kertonut käyneensä jonkin verran homobaareissa kavereiden takia.
No, olin ajatellut homman olevan ohi, kun taas näimme lasillisten merkeissä. Uskaltauduin kyselemään kaikkea, mikä minua oli jäänyt kaivelemaan. Ja mies myönsi olleensa joskus vähän ihastunut johonkin miehiin. Mutta ettei voisi ikinä kuitenkaan olla miehen kanssa. No, tämän illan jälkeen hän kuitenkin halusi taas lähteä kävelylle. Mutta kauhea ajatus, että jos tästä tulisi jotain, niin joutuisin aina miettimään, että mikä päivä mies tulee kaapista ulos! Tai jos hänellä on koko loppuelämän pieni tykytys takaraivossa, että pitäisikö kokeilla miestä!
Homoutta on vaikea varmaksi sanoa, koska ihmiset eivät sitä aina itsekään tiedä :( Tulipa pitkä avautuminen, mutta tilanne piinaa minua!- Homot<ihmiset
Hyi vittu mikä homo!
- kiltti peräkammari
Homot<ihmiset kirjoitti:
Hyi vittu mikä homo!
" Seurustelusuhteiden vähyydestä" nyt ei ainakaan koska monet suomalaiset miehet ovat selibaatissa vastentahtoaan. Lue http://pleieri.blogspot.com/2013/04/kiltin-perakammarin-pojan-ongelma.html ja tiedät, ettei ujous ole homouden merkki.
- lifemocker
kyllä eleistä sen tunnistaa kuten myös puheesta
- 75% hetero?
Ei muuten tunnista. Kaikki eivät ole telkkarista tuttuja "oh MY god, how gorgeous!" -pikkurillihomoja. Hyvinkin maskuliinisen oloinen nallekarhumetsuri voi olla homo, vaikka vaikuttaa heteron perikuvalta. Puolestaan feminiinisenkin oloinen mies voi olla herkkä hetero.
Ihan samoin maskuliinisen oloinen nainen voi olla hetero tai naisenllinen lesbo. - iha puhas homo
Siinä se kuvassa yksi löytyikin!!!
Nussitaanko?
- _KKK
Ei varmaan Ap:lle tullut mieleen, että jos kyseinen mies on esim. ujohko tai ei käy paljon sosiaalisissa riennoissa, niin eipä niitä seurustelusuhteita kerry.
Aika yleistä että mies leimataan homoksi juuri pitkän sinkkuajan tai seurustelemattomuuden vuoksi, mikä on kyllä ihan naurettavaa.- .Veturi..>
Just näin kuten tossa alussa oli kiltti peräkammari kirjottanu
- Ja se on totuus
Homon tunnistaa siitä, että se tykkää miehistä.
http://www.riemurasia.net/video/Isä-ja-poika/65543
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1251458
Taas puukotus yläristillä!
Tänään taas puukotettu hengiltä ihminen Kuopiontien läheisyydessä yläristillä! Nyt näitä alkaa olla viikoittain!451343Mitä teillä grillataan juhannuksena? Anna oma vinkkisi grilliherkkuihin
Kesä ja juhannus on grillailun kulta-aikaa. Mitä teillä grillataan juhannuksena? Anna oma vinkkisi grilliherkkuihin. Ka641059- 102908
Olen päättänyt tappaa itseni tämän vuoden puolella
Minulla ei ole oikeastaan mitään hävittävää. Elämäni on surkeaa ja tunnen ihmisten tuijotukset ja supinat. Ne nauravat r86862Ihana juhannusperinne
Lähdemme aina juhannuksena aivan hirveässä kännissä kiikkerällä veneellä pieliselle! Se on hauskaa ja jännittävää puuhaa51825Mistä tunnistaa suomussalmelaisen kassajonossa
Terveiset täältä Kuopiosta! Olen aikoinaan Suomussalmelta lähtenyt maailmalle ja muutaman mutkan kautta päätynyt savon s79753Älä itke rakas.
Tunnen sun kyyneleet silmissäni. Kaikki tulee menemään hyvin. Loppu häämöttää jo...57723- 59665
- 34656