Blogi laihdutusprosessista

Moikka! Tässä olisi tilaisuus vertaistukeen (:D), jos täällä on muitakin laihduttajia! Blogini kertoo laihdutusprosessistani, jossa käytän apuna nutrilett-tuotteita. Tervetuloa rohkeasti jakamaan omia ajatuksia ja seurailemaan matkaa tavoitepainoon :)

http://tavoitepainoon.vuodatus.net/
385
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Mikä sun pituus on?

Noi normaalipainoisten laihdutusurakat ei vaan sitten muhun uppoa, vaikka itsekin tiputtelen paria kiloa. Mutta mä tiputan järkevästi: liikuntaa lisäämällä ja terveellistä ja runsasta ruokavalioitani tarkastamalla. Syön ainakin 2000 kcal päivässä ja liikun löysät pois. Syön välillä suklaata ja roskaruokaakin.

Tuollainen laihduttaminen ei toimi pitkän päälle. Voit saada kilosi pois, mutta ne tulevat takaisin kun lopetat kitukuurisi. Vain muutama prosentti noilla kitukuureilla laihduttaneista onnistuu pitämään painonsa alhaalla.

Pitää siis oppia muuttamaan elämäntapansa. Miksi et opettelisi sitä nyt? Itsensä kiusaamisella vain sorrut samaan vanhaan huonoon tapaasi, ja todennäköisesti myös lihot lisää.

Äänestä
  • Näinpä. Markkinamiehet on taas keksineet uuden tavan nyhtää rahat ihmisiltä tämmösellä nurtauksella. Ei siitä ole loppuelämän ruokavalioksi, sen minkä maksat firman kojooteille ja laihdut- tulee takuulla takasin kun lopetat.
    Ihan yhtä pölöhö systeemi kun painonvartijat aikoinaan ja sehän on jo lopetettu, sekin.

    Äänestä

No tuo blogihan on täysin persiestä. Tai siis sen tynkä. Tavotteet vastaan toiminto ei todellakaan kohtaa millään tavalla. Vetelet miesten annosten määriä jopa laihdutustuotetta. Ei järjen häivää. Noissa nurtaustuotteissa tulis olla maininta :ei idiooteille eikä itsensäkorostajille.
Mitä ..´n vertaistukea tuosta nyt on kenellekkään, ei tasan yhtään mitään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tavoitepaino kirjoitti:

Moikka! Tässä olisi tilaisuus vertaistukeen (:D), jos täällä on muitakin laihduttajia! Blogini kertoo laihdutusprosessistani, jossa käytän apuna nutrilett-tuotteita. Tervetuloa rohkeasti jakamaan omia ajatuksia ja seurailemaan matkaa tavoitepainoon :)

http://tavoitepainoon.vuodatus.net/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu