Enpä muista iltaa, milloin viimeksi Suomi voittaisi Venäjän jääkiekossa, Pitkämäki Thorkildsenin keihäässä ja Räikkönen pesi Massan ja Hamiltoninin formuloissa!
Miesten ilta
5
60
Vastaukset
En haluaisi masentaa, mutta miesten iltoja ei ole ollut vuosisatoihin.
”Kun preeria kuului intiaaneille, niin ei ollut veroja, ei työaikoja, ei velkaa. Oli paljon biisoneja, hevosia ja majavia. Vedet olivat puhtaat ja täynnä kaloja. Poppamiehet hoitivat sairaat ilmaiseksi. Vaimot tekivät kotityöt, miehet olivat päivät metsällä tai kalassa, ja yöt naitiin tiipiissä. Vain valkoinen mies voi olla niin ylimielinen, että kuvittelee luovansa paremman systeemin”.
http://www.tekniikkatalous.fi/viihde/veijo/korealaisille ei pida lahjoittaa senttiakaan/a900560Torinon olympialaisissa 2006 sai yhdellä mäyräkoiralla katsella perä jälkeen Suomen välierävoiton iivanasta jääkiekossa ja Iso-Britanniasta curlingissa. Kumpikin oli yllätys. Lähihistoriasta jääny parhaiten mieleen. Oli miesten ilta parhaimmillaan. Yhdellä kaverilla oli hetken vaimo mukana, mut se häipy kun naapurit ekan kerran tuli valittamaan metelistä. Formulat on yhtä mielenkiintoisia kuin vedenalainen korinpunonta.
- tölläri
Oliko muuten ruotsalainen päätuomari taas vai mikä helvetti mätti? Tuomareista huolimatta ihan ok kolmas erä.
- transvia sofer
Intiaanien maille alkoi tulla kalpeanaamaisia udmurtteja, merkantteja, yksikönpäälliköitä ja muita taloustieteen neroja, jotka perustivat kauppoja ja pankkeja. Kukin heistä teki kauppa paperinpalasilla, joiden nimeksi muodostui
dollari-----dollareita valmisti jokainen merkantti itse ja niitä oli noi 10 000 erilaista
kunnes udmurttien päällikkö Lincoln määräsi dollarit samanlaisiksi ja takasi
että dollarilla saa valtiolta kultaa jos haluaa...........
Ranskan De Gaulle hermostui dollariröykkiöihin ja halusi vaihtaa ne kullaksi
tuomalla sotalaivalla dollarit vaihdettavaksi kultaan, jot piti olla Fort Knoxissa.
USA:lla ei tainnut ollakaan siellä yhtään mitään ja De Gaulle ei saanut hippuakaan
kultaa-----finanssinero Ratikkakuski keksi, että tehdään vaan lisää dollareita ja rikastutaan...............nyt on koko maailman kansat velkaa jo syntyessään ja
stadit slummiutuvat persaukisilla asukkailla
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1022262
- 1291428
Ammuskelua taas
Keskipohjanmaa tietää kertoa että Yläpubin hujakoilla ammuskeltu lauantain vastaisena yönä.231420Juniorivalmennus Jokereissa..
Mitä hittoa siellä seurassa oikein tapahtuu?? Tämän kauden U14 ikäluokkaan on mahdutettu kaksi päävalmentajaa. Tälle kau301365- 681243
Introverttinä osastolla
Yhdellä lääkäritapaamisella hoitaja valitti lääkärille etten tee mitään muuta kuin makaan ja ulkoilen. Kävin kuitenkin s3371078- 89995
Seksikkäin asu mikä päällä olet nähnyt kaivattusi ?
Seksikkäin asu mikä yllä olet nähnyt kaivattusi ?56944- 122821
- 82806