Lempi porvariräppäri?

Rap4EverInMyHeart

Hei!

Itse olen syntynyt rikkaaseen perheeseen, koska vanhempani eivät ole idiootteja (eli köyhiä), vaan ovat ansainneet elämänsä aikana suurehkon omaisuuden. Myös kaveripiiriini on sitä mukaa oikeastaan melko luonnollisestikin kertynyt vain ns. kermaa, yläluokan ihmisiä. Jo yläasteella erotuimme hienojen, AITOJEN rap-vaatteiden ansiosta eduksemme. Ja kyllähän tyttöjä riitti :)

En toki sano, etteikö joskus köyhistäkin lähtökohdista voisi tulla ainakin kohtuullinen räppäri, mutta jos rehellisiä ollaan niin jotenkin vaivaannuttavaahan niitä on kuunnella.

Yksi omista suosikeista näistä "kultaisista lapsista" on ehdottomasti räppäri Asa. Kaverilla riittää rahaa kuin roskaa vanhempiensa ansiosta, ja suorastaan röyhkeästi tienaa vielä hiton paljon lisää musiikillansa :DD

Eihän tuollaisesta "köyhät kyykkyyn" -asenteesta voi olla kuin pitämättä! :D

Niinpä kysyisinkin nyt teiltä, että ketkä ovat teidän rikkaaseen perheeseen syntyneitä lempiräppäreitänne?

8

197

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • samaamieltä

      Hmm, hyvä kysymys. ei noita oikeesti synnynnäisesti rikkaita räppäreitä oo iha kamalasti. mutta mu mielestä parhaat porvari räppärit on paleface ja cheek. niitä ei ainakaa paljo köyhät oo koskaa kiinnostanu :DD

    • voitinn

      Riippuu vähän mikä lasketaan rikkaudeksi? Noh, jos varman päälle otetaan niin eiköhän näistä umpirikkaista se tuo Avain varmaan ole paras.

    • EMINƎM

      "En toki sano, etteikö joskus köyhistäkin lähtökohdista voisi tulla .....ainakin kohtuullinen räppäri....., mutta jos rehellisiä ollaan niin jotenkin vaivaannuttavaahan niitä on kuunnella. "
      Mitenkäs Eminem? kosvoi lapseta asti ghettossa huumeita käyttävän äitinsä kanssa ja lopettu koulun kesken... Eminemistä on kyllä tullut enemmän ku kohtuullinen rappari HUOM rappari ei räppäri

    • fdddd3332

      elisiis olet kerma perse joka elää pappa betalar asenteella. kun isi ostaa kaikeinen mopo ikläisenä mopoauton ja kortin ja sitten 18v ostaa sulle ajokortin ja jonkun uuden bemarin tai audin

      • Rap4EverInMyHeart

        En mää oo mikään kermapeppu. Mutta kyl mä saan melkein mitä vaan haluun :)

        Sen takia tykkäänkin kuunnella muita vastaavia ihmisiä. Semmosia, ketä ei köyhät kiinnosta. Kuten vaikka Asa ja Paleface. Ihan huippua räppiä ja hauskaa! :)


      • Rap4EverInMyHeart kirjoitti:

        En mää oo mikään kermapeppu. Mutta kyl mä saan melkein mitä vaan haluun :)

        Sen takia tykkäänkin kuunnella muita vastaavia ihmisiä. Semmosia, ketä ei köyhät kiinnosta. Kuten vaikka Asa ja Paleface. Ihan huippua räppiä ja hauskaa! :)

        sinun tapaiset idiootit eivat tajua mitaa oikeasta elamasta... kayppas joku kaunis paiva kysymyssa silta isilta paljonkos on jotuduttu ottamaan lainaa kaikkiin autoihin, taloon, kesamokkiin ja muuhun mihin normaali kansalainen keraa itse rahansa ennen ostoa eika kymmenia vuosia sen jalkeen...


    • Cheek=shittiä

      Niini Stöö :D
      rikkaat rapparit on perseestä... it's all about bling bling.
      fast cars, money, pussy and weed... fuck'em all

    • 50centt

      Vaikka en hänen musiikkinsa valtava ystävä niin 50 cent. Syntyi teiniäidille ja jo nuorena toimi jonkin tasoisena langarina. Pelastui kuitenkin rapin avulla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään

      Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"
      Maailman menoa
      133
      9603
    2. Ikuiset kaipaajat

      Miksette vaan mene sen kaipauksen kohteen luokse ja puhu sille suoraan? Mitä järkeä on kaipailla jotain puolituttua vuo
      Ikävä
      168
      6112
    3. Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla

      ”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset
      Maailman menoa
      167
      5424
    4. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

      "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
      Maailman menoa
      30
      5378
    5. MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!

      Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny
      Henkirikokset
      4
      4448
    6. Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta

      Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään
      Maailman menoa
      57
      4337
    7. Riikka ottaa miljardi euroa EU:n yhteisvelkaa Suomelle

      Niin kääntyi irvipersun takki taas, vaikka vaalilupauksissa oli ettei yhteisvelkaa Suomi enää koskaan ota. No nyt otti m
      Maailman menoa
      88
      3541
    8. Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi

      Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta
      Maailman menoa
      78
      3499
    9. En tiedä ymmärrätkö

      Kuinka paljon merkitset mulle. Näet minut minuna etkä silti käännä selkääsi. Tökit jatkuvasti kepillä jäätä ja menit ehk
      Ikävä
      10
      2971
    10. Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?

      PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html
      Maailman menoa
      126
      2927
    Aihe