Liian hyvä!

täytekari

Olen naisten mielestä liian hyvä parisuhteeseen, ja kuulen sitä aina monestikkin.
Ongelmahan tässä nyt on se, että kukaan ei halua näin hyvää parisuhteeseen, eli naisille olen liikaa.

4

126

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • NÖNNÖ

      heips sinä... meneppäs nyt peilin eteen ja kysy itseltäs MIKÄ TÄÄLLÄ HAISEE...

      • Ei muuten haise omakehu. Luulen että aloittaja tietää tasan tarkkaan, mitä nainen tarkoittaa, kun hän kertoo miehelle että tämä on "liian hyvä". Olen minäkin sitä joskus kuullut, mutta voin vakuuttaa, ettei kyse ole minun hyvyydestä, vaan "kemian" puutteesta tai siitä, että nainen ei vain tykkää mutta ei kehtaa sitä suoraankaan sanoa. Luultavimmin se on suomeksi: "Olet liian tylsä", ja jos joku hallusinatorinen omakehu hyväksytään, niin "Olet liian tylsä ja turvallinen".


      • pimbleman.
        lord.boredom kirjoitti:

        Ei muuten haise omakehu. Luulen että aloittaja tietää tasan tarkkaan, mitä nainen tarkoittaa, kun hän kertoo miehelle että tämä on "liian hyvä". Olen minäkin sitä joskus kuullut, mutta voin vakuuttaa, ettei kyse ole minun hyvyydestä, vaan "kemian" puutteesta tai siitä, että nainen ei vain tykkää mutta ei kehtaa sitä suoraankaan sanoa. Luultavimmin se on suomeksi: "Olet liian tylsä", ja jos joku hallusinatorinen omakehu hyväksytään, niin "Olet liian tylsä ja turvallinen".

        Vois tarkottaa myös sitä et nainen pitää tyypistä, mut kavereiden kesken on sit naurun aihe, eikä ilkeis esitellä tyyppiä poikaystävänään. Jännästi ilmastu toi "oot liian hyvä".


    • Mulle ei moista ole sanottu koskaan livenä. Päinvaston kukaan ei ihmettele sitä kun yksin saan kulkea... jotkut meistä kun on vaan luotu yksin kulkemaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mieleni harhailee sinussa

      Uskon että tykkäät minusta. On vain yksi elämä. Silti jään paikoilleni ja odotan että jokin muuttuu. Menin palasiksi, ei
      Tunteet
      21
      5394
    2. Taposta murhaksi

      Mitä tästä tapauksesta tiedetään?
      Kajaani
      50
      1411
    3. Grilli lopettaa?

      Pitääkö huhu paikkaansa että grilli lopettaa lähiaikoina?
      Suomussalmi
      11
      827
    4. Olet nuorempi nainen aivan ihana

      Tykkään susta ihan valtavasti ❤️❤️
      Ikävä
      47
      809
    5. Missä olitte kun oli teidän tähän saakka kaunein yhteinen hetki?

      Me olimme rannalla erään kiven päällä❤️
      Ikävä
      58
      798
    6. Mitä teet nainen

      Jos saat tietää että mies on elänyt yksinäistä ja rauhallista elämää sinua kaivaten, ei ole ollut muiden naisten kanssa,
      Ikävä
      52
      787
    7. Pitääkö luovuttaa?

      Sano nyt edes jotain 👾
      Ikävä
      46
      782
    8. Mitä vastaisit

      Jos kysyisin, että lähdettäisiinkö lenkille yhdessä? Vain sinä ja minä, kaksin? Miehelle
      Ikävä
      49
      766
    9. Joko Martinalla uusi aviomies hakusessa

      Onko jo Raya sovellukseen laitettu uusi vetoomus vetämään... ja mistähän maasta mahtaa olla seuraava sulhasehdokas. Suom
      Kotimaiset julkkisjuorut
      132
      755
    10. Onko oikein? Kaikki naiset "jäivät rannalle" Maajussille morsian -pääsarjasta - He ovat mukana!

      JES, Maajussille morsian starttaa ja tiedossa on tuttuun tyyliin kaksi eri ohjelmaa: Maajussille morsian ja Maajussille
      Maajussille morsian
      8
      744
    Aihe