Niska ja hartiat jumissa

kertokaa miten saisin niskan ja hartiat vetreiksi. Ne on tosi kipeät ja olen alkanut tuntea puutuneisuuden tunnetta kehossa
388
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Hieroja.

Etsi joku hyvä.

Urheilihierojilla on pidempi koulutus.

Kertoja tulee vähintään 10.

Triggerpistehieronta on tehokkaampaa, mutta osaajia harvassa.

Käytä googlea.

Äänestä

Hierojahan ei koske kipeisiin, tulehtuneisiin paikkoihin. Eli teet mitä teet, niin jos on tulehduskipeää, niin rauhoitus ensin.

Hierontakin on hyvä konsti, mutta harva käy säännöllisesti aina. Mutta itsensä vetreänä pitämiseen tarvitaan jatkuvaa työtä ja tekemistä, joten oikea osoite on hyvin kohdistettu jumppa / punttisali / käsipainot kotiin ... tai ihan mitä vain, millä saat liikuteltua lihaksesi hyvään kuntoon.

Äänestä

Keppijumppaa ja venytyksiä. Hyväksi koettu kokemuksella. Kun oikein kovaksi kivuksi menee tulehduskipulääke ja kipuvoide

Äänestä

Kommentoi aloitusta


1234455 kirjoitti:

kertokaa miten saisin niskan ja hartiat vetreiksi. Ne on tosi kipeät ja olen alkanut tuntea puutuneisuuden tunnetta kehossa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu