http://www.terve.fi/seksuaalisuus-ja-seksi/saatko-tarpeeksi-seksi-vaikuttaa-onnellisuuteen
Ilman seksiä ei voi olla onnellinen. En ole koska en saa seksiä lainkaan, olenhan atm jota naiset halveksuu. Voisin olla onnellinen jos joku nainen haluaisi tutustua minuun mutta niin tuskin tapahtuu.
Ilman seksiä ei voi olla onnellinen. En ole koska en saa seksiä lainkaan, olenhan atm jota naiset halveksuu. Voisin olla onnellinen jos joku nainen haluaisi tutustua minuun mutta niin tuskin tapahtuu.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Ja mitäs sitten? Ketä kiinnostaa?
En ole onnellinen, enkä saa tarpeeksi seksiä. Jos nyt yhtäkkiä alkaisin saamaan säännöllistä seksiä niin olisihan se hyvä, mutten pelkästään sillä saavuta suurta onnea.
Miksi et runkkaa enempää? Silleenhän tilanne korjaantuisi.
Aika tylsää se käteen veto. Tai ainaki nyt on sellane kausi. Tietysti jos paineet käy koviks ni pakko sitten tietysti. Ehkä kevät masis meneillään
Mikä siinä tylsää on? Mieshän ei tarvitse kuin laukeamisen ja sen saa vaikka rinkeliä panisi. Älä siis kitise. Oma valintasi jos et ole onnellinen seksin puutteeseen vedoten.
Tuo vain todistaa palstan miesten kannana aukottomasti oikeaksi. Naiset täällä neuvoo atm-miestä olemaan hyväntuulinen ja onnellinen saadakseen naisia mutta se ei ole mahdollista ennen kuin saa seksiä ensin, siksi pitäisi myös atm-miehen saada ilman mukinoita.
niinhän sitä pitäisi jos ätmiltä kysytään, mutta kun ätmi ei saa.
En tarvitse seksiä ollakseni onnellinen. Esiaviollinen / parisuhteen ulkopuolinen / tunteeton seksi tekee vaan ahdistuneeksi ja masentuneeksi minut. 3 Kertaa elämässäni seksiä harrastanut sen yhden ja ainoan naisen kanssa joskus 7 vuotta sitten. Sitä ennen ja sen jälkeen aina yksin ja hyvä niin. Seksiä seuraavan kerran vasta avioliitossa rakastamani naisen kanssa. Sen opin!
Jos ei naista löydy, mikä on todennäköistä, niin ei se haittaa. Yksin on hyvä elää ja mielenrauha säilyy.
Mielummin yksin, kuin jotain lyhyitä seksisuhteita. Jos ei kerta rakkaudellista suhdetta voi saada.
"Joten: harrastakaa seksiä!"
Vaikka kätenne kanssa.