Laantunut liitto

Onneton nainen

Olemme olleet mieheni kanssa yhdessä liki kymmenen vuotta. Nyt on tilanne ollut jo lähes vuoden verran se, että läheisyyttä ei ole ollenkaan, seksi ei hänen kanssaan kiinnosta lainkaan ja muut miehet kiinnostavat. Meillä on kuitenkin yhteinen talolaina ja mieheni rakastaa omien sanojensa mukaan minua yhä. Itse en vain ole onnellinen tässä kulissiliitossa. Enkä voi jättää häntä yksin talolainan kanssa, sillä hänellä on pienemmät tulot kuin minulla. Mitä ihmettä tässä olisi tehtävä? Onko muiden pitkään yhdessä asuneiden suhde herännyt uudelleen, jos on muutettu erilleen?

5

498

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ...-...

      Minkä ihmeen takia sen pitäisi "herätä uudelleen" kun on muutettu jo erilleen?!
      Käsittämätön logiikka.

    • Ulkoruokinta ok

      Väliaikainen ulkoruokinta on parantanut monta liittoa, kun herätään siihen mikä elämässä on todella tärkeää, tai ymmärretään vihdoin erota. Kirjassa Bryce Fisher:Jälleenrakennus, kun erosi päättyy, on hyvä liite "parantava erillisyys" joka antaa hyviä neuvoje heille, jotka suunnittelevat jäähyä tai kansan kielellä ulkoruokintaa, lopullisen eron sijään.

    • Huoli pois

      Sen talon saa kyllä myytyä. Ei ole kummankaan edun mukaista jäädä tuollaiseen tilanteeseen. Pakkaa ja mene, myytte sen talon ja sillä hyvä.

    • tref1

      itse olen myös samankaltaisessa tilanteessa,mutta hieman mutkikkaampi kun on lapsi.taloa ei onneksi ole.ei se samankanssa pysty heräämään uudelleen suhde en usko.samat tavat niillä samoilla ukoilla on.nuoremmat minua itteeni on alkanut kiinnostamaan,sellaset hyvä kroppaiset.miehiä tulee ja miehiä menee.

      • 1+12

        Ei varmaan olisi kannattanut tehdä lasta tuon "miehiä tulee ja miehiä menee"-ajattelun sivulla. Parin vuoden päästä sulla on varmaan monta lasta, kaikki eri miesten kanssa. Sääli tuollaisen lasta/lapsia, ja mitä sille/niille elämästä opetat.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      79
      2024
    2. Nainen, onko sinussa sitä aitoa feminiinisyyttä jäljellä

      Vai onko se jäänyt meikkien, korujen, hameiden ym. alle peittoon? Onko naisellisuutesi aitoa vai opetettua? Jos teet nai
      Ikävä
      366
      1249
    3. Missäs se Miss Suomussalmi luuraa?

      Jokin aika sitten eräs myyjätär tituleerasi itsensä Miss Suomussalmeksi. Asiakas oli kuulemma Tokmannin kassalla todennu
      Suomussalmi
      25
      1072
    4. Kirjoita jotain

      Kivaa, hellää ja piristävää
      Ikävä
      141
      1038
    5. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      93
      759
    6. Päälle hautaus?

      Hautauksissa puhutaan päällehautauksista jos vaikka mies on kuollut ensin ja vaimo 20 vuotta myöhemmin! Todellisuudessa
      Lieksa
      122
      740
    7. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      45
      707
    8. On tuota ikäeroa meillä kyllä aivan liian paljon

      Etsi samanikäistä kuin olet, niin minäkin.
      Ikävä
      59
      665
    9. Voisit nainen joskus vastata minulle

      Ja antaa jotain itsestäsi. Pientä tunnistetta ja juttua itsestäsi ja meistä. Kannustan.
      Ikävä
      63
      662
    10. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      60
      634
    Aihe