Laantunut liitto

Onneton nainen

Olemme olleet mieheni kanssa yhdessä liki kymmenen vuotta. Nyt on tilanne ollut jo lähes vuoden verran se, että läheisyyttä ei ole ollenkaan, seksi ei hänen kanssaan kiinnosta lainkaan ja muut miehet kiinnostavat. Meillä on kuitenkin yhteinen talolaina ja mieheni rakastaa omien sanojensa mukaan minua yhä. Itse en vain ole onnellinen tässä kulissiliitossa. Enkä voi jättää häntä yksin talolainan kanssa, sillä hänellä on pienemmät tulot kuin minulla. Mitä ihmettä tässä olisi tehtävä? Onko muiden pitkään yhdessä asuneiden suhde herännyt uudelleen, jos on muutettu erilleen?

5

474

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ...-...

      Minkä ihmeen takia sen pitäisi "herätä uudelleen" kun on muutettu jo erilleen?!
      Käsittämätön logiikka.

    • Ulkoruokinta ok

      Väliaikainen ulkoruokinta on parantanut monta liittoa, kun herätään siihen mikä elämässä on todella tärkeää, tai ymmärretään vihdoin erota. Kirjassa Bryce Fisher:Jälleenrakennus, kun erosi päättyy, on hyvä liite "parantava erillisyys" joka antaa hyviä neuvoje heille, jotka suunnittelevat jäähyä tai kansan kielellä ulkoruokintaa, lopullisen eron sijään.

    • Huoli pois

      Sen talon saa kyllä myytyä. Ei ole kummankaan edun mukaista jäädä tuollaiseen tilanteeseen. Pakkaa ja mene, myytte sen talon ja sillä hyvä.

    • tref1

      itse olen myös samankaltaisessa tilanteessa,mutta hieman mutkikkaampi kun on lapsi.taloa ei onneksi ole.ei se samankanssa pysty heräämään uudelleen suhde en usko.samat tavat niillä samoilla ukoilla on.nuoremmat minua itteeni on alkanut kiinnostamaan,sellaset hyvä kroppaiset.miehiä tulee ja miehiä menee.

      • 1+12

        Ei varmaan olisi kannattanut tehdä lasta tuon "miehiä tulee ja miehiä menee"-ajattelun sivulla. Parin vuoden päästä sulla on varmaan monta lasta, kaikki eri miesten kanssa. Sääli tuollaisen lasta/lapsia, ja mitä sille/niille elämästä opetat.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen vaalilupaus oli euron bensa

      Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.
      Maailman menoa
      92
      2137
    2. Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin

      Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n
      Maailman menoa
      42
      2105
    3. Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin

      Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi
      Maataloustuki
      50
      1845
    4. Topi osti Askon

      Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan
      Maailman menoa
      75
      1370
    5. Mitä kirjainta kaipaat?

      Pitkästä aikaa tämmöistä. Onko kirjain muuttunut edellisestä. ☺️
      Ikävä
      86
      1261
    6. Kastaa ja upottaa on eri sanat

      Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan
      Kaste
      219
      1141
    7. Uskomatonta touhua!

      Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki
      Haapavesi
      31
      1070
    8. Oliko se oikeasti epäselvää

      sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men
      Ikävä
      56
      1013
    9. Miten hän sinua katsoi?

      😊😊😊😊😊😊
      Ikävä
      67
      946
    10. Miksi eduskuntatalon portaille sytyttään tänään 8 645 kynttilää?

      Oikeus elämään ry järjestää lauantaina 21.3.2026 tapahtuman, jossa Eduskuntatalon portaille sytytetään 8 645 kynttilää.
      Luterilaisuus
      284
      906
    Aihe