Hei! Palstalla on kysytty,mikä niissä Maisteri miehissä viehättää ja on niin ihanaa? Raha on,mikä viehettää. Ei tule yllätyksenä,että rahakas mies on todella ihana mies jokaisen naisen mielestä. Voi lähteä Ulkomaille luxuslomilla ja luxus ruokapöytiin. Mikä niissä Maistereissa on niin ihanaa? Rahalla saa ihanaa ja mahtavaa elämää joka täynnä nautintoja ja laadukkuutta.
Mikä niissa maistereissa on niin ihanaa on kysytty palstalla?
6
121
Vastaukset
- Mies1985
Moni maisteri saa rahansa työttömyyskorvauksen muodossa.
- Forest Gayboy
Carl!
Maistereita tulee aivan liian paljon yliopistoista nykyään ja siksi suuri osa menee suoraan kortistoon. Itsekin kemian alan maisteri olen ja lähes 10 vuotta valmistumisen jälkeen olin pätkätöissä, työelämävalmennuksissa ja ties millä kursseilla. Pisin työsyhde oli 2 vuotta ja sekin oli jatko-opiskelua ja tohtorin tutkinto piti tehdä. No eihän mulla ollut älliä kai tarpeeksi siihen eikä professorikaan ollut mikään hyvä (mua ennen ja mun jälkeen muutama jatko-opiskelija keskeytti saman proffan alaisuudessa..).
Mutta anyways kemistin töitä en löytänyt, mutta löysin onneksi laborantin työn ja pomo otti tällaisen "ylikoulutetun" sitten töihin vuodeksi aluksi ja nyt sitä on jatkettu vuodella lisää ja sanoisinpa, että nyt olis aika hyvä sauma vakinaistua ensi vuonna. Työ on mukavaa ja työilmapiiri kiireinen mutta hyvä. Työkaverit pääosin naisia ja mukavia. :) Tosin varattuja kaikki. Mutta anyways, palkka on alinta palkkaluokkaa. Joten en ole rikas, en omista ajokorttia tai asuntoa. Vuokralla asun eikä varmaan tule koskaan olemaankaan rahaa asuntoon tai ajokortin ajamiseen ja auton hommaamiseen. Lainaa kun en koskaan aio ottaa. Velattomana on monin verroin parempi, kuin "omassa" asunnossa kauheat velat niskassa. Ei kiitos.
Ei ihme, etteivät naiset kiinnostu. Vuokra-asuminen on "alinta" kastia tässä maailmassa. Who cares. Velattomuus on parasta!- mies 86
Riippuu maisterista. Usko huviksesi.
- Riippuu minkä alan!
Riippuu minkä alan maisteri.
Kiinnostaako naisia sitten ihan oikeasti tuollaiset koulutus- ja raha-asiat? Mikäs mua vaivaa kun oon näköjään joka asiasta eri mieltä kun kaikki muut palstan naiset. :D
Itseä ei kyllä kiinnosta pätkääkään miehen koulutustaso. En siten tiedä pelotanko kaikki miehet pois kun kerron että olen itse melkein tohtori... Sitä paitsi tunnen monia ammattikoulupohjalla olevia duunareita, jotka ovat mielestäni paljonkin itseäni fiksumpia. Myöskään tulotasoja en kysele, mutta eipä toki kannatakaan, koska olen itsekin tällä hetkellä työtön.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Naisella tisulit, kuin lehemän utarehet
Oli kyllä isot tisulit naisella, kuin lehemän utarehet, vaikka paita oli päällä, niin tisulit erottui.687899Oliko pakko olla taas tyly?
Miksi oot niin tyly mua kohtaan nykyään? Ei edes tunneta kunnolla. Katseita vaihdettu ja varmasti tunteet molemmin puoli652793Nyt tajusin mitä haet takaa
En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä181988- 1571981
Kemijärven festarit 2025
Onpas taas niin laimea meininki. Eikö tosiaan saada parempia artisteja? ☹️191932Johanna Tukiainen hakkasi miehen sairaalaan!
Viime päivien tiktok-keskusteluissa on tullut esiin, että Johanna Tukiainen on jatkanut väkivaltaista käytöstään. Hän h1381821Kukapa se Ämmän Kievarissa yöllä riehui?
En ole utelias, mutta haluaisin tietää, kuka riehui Ämmän Kievarissa viime yönä?291662- 1021477
- 381401
Salilla oli toissapäivänä söpö tumma
Nuori nainen, joka katseli mua. Hymyili kun nähtiin kaupan ovella sen jälkeen411236