Onko niistä nyt oiekasti sitten mitään tehoa? Kun katsoo minkalaisen kasan pilelrietä ja noita fatburnereita eisn Jutan superdieettiläiset syövät..kauheasti lisäraviteita erilaisine proteiinijauhejuomineen(yök) Eikäö muka voi laihtua muuten ruokavaliota muuttmalla ja liikuntaa lisäämällä?
Fatburnerit
ei kiitos
172
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Superdieettiläiset ovat rajulla dieetillä. He tarvitsevat lisäravinteita ja vitamiineja.
Tottakai laihtuminen lähtee ruokavaliota muutamalla ja liikuntaa lisäämällä (ja myös elämäntapansa muuttamalla). Mutta et pääse tuollaisiin tuloksiin pelkällä mutu-tuntumalla. Kun pudotellaan tuollaisia määriä kuin Superdieeteissä, ammattilaisen opit ovat tarpeeseen. Lihaskasvu lisää energiankulutusta eikä se kasvatus onnistu vähillä kaloreilla. Kun kalorit ovat minimissään, palautusjuomat ovat juuri se oikea osuma lihasmassan kasvatukseen.
Lisäproteiinilla ja kovalla treenillä sain itse viime kesäksi nätin kropan. Tehokasta ja vie nälkää. Olisihan se hienoa, jos voisi tankata pelkästään puhtalla ruualla niin kuin Kati Alander. Mutta se on tarkkaa puuhaa ja vaatii paljon laskemista ja asiaan perehtymistä. Harvalla taina-taviksella on sitä tietoa.
Noista fatburnereista olen sitten sitä mieltä, että napsahtelevat kivasti naapurin auton katolle kolmannesta kerroksesta... Lisää ruokaan paljon chiliä ja juo kahvia ilman sokeria ja maitoa. Ajaa saman asian. Mutta toisaalta! Laihtumisessa on myös tosi tärkeää henkinen puoli! Jos noi pillerit saa sut uskomaan että hoikistut niiden avulla, ne toimivat.