Lähtöpainoni on 70kg ja pituutta minulla on vähän alle 170cm. Aion olla vesipaastolla niin kauan että painan kymmenen kiloa vähemmän. Päivittelen tänne joka päivä ja lopuksi voin laittaa ennen ja jälkeen kuvat. Menossa ensimmäinen päivä vesipaastolla.
Vesipaastolla 10kg hoikemmaksi
3
233
Vastaukset
- huorAU
Mitä tavoittelet ? kuvaa ei näkynyt.
Tavoitteesi kymmenen kiloa vähemmän on riippuu niin paljon lähtö painostasi. Minä pääsen siihen kahdessa viikossassa, mutta sen jälkeen fyysinen nälkä alkoi aiheuttaa kovia kipuja.
Itse en ollut syömättä viikoa vain sen takia miltä näytän, halusin vain kuolla, ja ajattelein että koska suurin osa joka päivä kuolevista koulevat nälkään, olisi hyvä idea.
Mutta reilun kahden viikon täydellisen syömättömyyden jälkeen, kivut olivat kovat.
Nälkään kuoleminen ei todellakaan ole kivutuonta, toivoisin ..... - farkut ei mahdu! :(
Mulla olis samat tarkotukset.Mittaa millilleen 170,mut painoo jotain 75...Helvetin vaikeeta tulee olemaan,mut 15kg pois olis sellanen palkinto et hiiohoiiiii!!!! :D Yritetään ja tsempataan!!!!
- Hoikemmaksi
Joo mullaki epäonnistu nää pari ekaa päivää ja alotan huomenna :D heii oisko sulla sähkäriä? Voitais tsempata toisia nii että onnistuttais tällä kertaa! :D varmasti "vertaistuki" auttais! Mun sähkäri on [email protected] :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ihanasti alkoi aamu: SDP:n kaula kokoomukseen jo 6,9 %-yks
Lindtmanin I hallitus on tukevasti jytkyttämässä laittamaan Suomi kuntoon Orvon täystuhohallituksen jäljiltä, jonka kann2561842Olen niin kesken
Omien asioiden suhteen etkä voi odottaa loputtomiin. Mun on muutenkin niin vaikea suhun luottaa vaikka joku ihme syvyys151378Tietääkö joku ylläpidosta?
Miten näillä palstoilla tomii tuo ylläpito, onko sitä yli päätään olemassa vai ovatko huhut totta että on palstan kirjoi2091249Auttaja paikalla. Kerro huolesi. (Osa 2)
Voin auttaa sinua näkemään tilanteesi uudesta näkökulmasta. Voin antaa lohtua, toivoa ja rohkeutta. Olen elänyt maan pä1851115- 65923
Nainen olet ensimmäinen tarpeeksi vahva
joka kestää tämän kokonaisuuden, minut. Persoonani, tunteeni, kipuni, pelkoni. Olen aina pidätellyt itseäni ja antanut v60923TTK:sta tippunut Sara Siipola rehellisenä Jurza-open kanssa: "Että jaa, siinäkö..."
Tippuiko oikea TTK-pari ensimmäisenä? Joka tapauksessa iso kiitos tansseistanne Sara ja Jurza Tanssii Tähtien Kanssa -p18894- 51836
Mä tuun aina rakastamaan sua J
Mutta en pysty kertomaan, että mikä mulla on hätänä. Mä en kertakaikkiaan pysty. Joskus naureskelit muiden ihmisten vai61803Martina ei mennyt naimisiin
IS 17.9: Martinan häät peruuntui, tajusi, ettei ollut oikea aika. Rahat meni hevosiin. On edelleen parisuhteessa Yhdysva126800