Miksi kynsiin tulee yksittäisiä pystysuuntaisia halkeamia? Joka kynteen ilmestynyt yksi kappale...
Käytän jatkuvasti lakkaa kynsissä ja kerran-pari viikossa laitan Mavalan nailonkuituista korjauslakkaa ja kovetinlakkaa.
Siitä huolimatta ilmestyy halkeamia. Käytän työssäni käsiä paljon.
Millä saan halkeilun loppumaan?
KYNSIEN PYSTYHALKEAMAT
katinka_77
1
340
Vastaukset
- Nailtech
Ei siitä pääse eroon millään. Joidenkin kynsiin niitä tulee, syytä ei tiedetä eikä niitä saa millään konstilla pois.. Sry..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1311374
- 103889
- 75713
- 51615
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa15533ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann40484Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m153461Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..35432- 26399
Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä
Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;175394