Tuoksuja edullisesti...

kesätuoksu

Onkohan kenelläkään kokemuksia CheapSmells nettikaupasta? Tilasin parfyyymin 12.5 eikä ole vielä tullut, joten alkoi jo huolestuttamaan, että tuleekohan ollenkaan...Kiitos vastauksista ja ihanaa kesää kaikille tuoksuista pitäville :)

5

215

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ei tullia vaan alv

      Olen tilannut muutaman kerran kyseisestä firmasta. Kaikki on mennyt ihan ok. Hajuvesien saapuminen kestää noin kaksi viikkoa, koska niitä ei voi lähettäää lentoteitse enää nykyään.

      CheapSmells sijaitsee Guernseyssä, joka ei kuulu EU:n. Jos tilaus ei ylitä toimituskuluineen 22 euroa, ei veroa tarvitse maksaa. Jos ostaa enemmän kuin 22 euron arvosta, tulli perii 24 prosentin arvonlisäveron. Esimerkiksi hajuvesi postikulut = 50 euroa, josta summasta peritään arvonlisäveroa 12 euroa.

    • sm3llg00d

      Minäkin tilannut useasti. Postitus kesti viimeksi noin kymmenen arkipäivää. Ei ole ollut mitään ongelmia firman kanssa.

      Jos sua vähääkään epäilyttää tuotteen saapuminen, niin ota vaan rohkeasti yhteyttä CS:n asiakaspalveluun. Pahimmassa tapauksessa teet reklamaation, mut eiköhän se siitä!

      Ja hyvää kesänjatkoa!

    • Oikea parfyymi

      Se on jokaisen oma asia,minne rahansa laittaa.Wunder Baumit on ilmanraikastimia,ei mitään hajuvesiä,eikä korujakaan.

    • purehav

      Onko tuoksu tullut jo perille?

      Huomasin tossa CheapSmells:in sivuja selatessa, että niille on tullu uusia rajotuksia tuotteiden lähettämisessä. Tuotteita joita aikasemmin pysty tilaamaan, ei pystykään enää tilata. Voisko tässä olla syy sun pitkittyneeseen toimitusaikaan?

      • halpahaju

        Vastaus toimitusajan pituuteen löytyy Cheapsmellsin sivuilta:

        Due to international aviation regulations, we cannot send certain beauty products by Airmail to Finland eli kansainvälisten ilmailumääräysten takia emme voi lähettää tiettyjä kosmetiikkatuotteita lentopostina Suomeen. Tietyt kosmetiikkatuotteet = hajuvedet, kynsilakat, aerosolit ja partavedet. Muut kosmetiikkatuotteet tulevat tavallisena lentopostina.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Klaukkalan onnettomuus 4.4

      Klaukkalassa oli tänään se kolmen nuoren naisen onnettomuus, onko kellään mitään tietoa mitä kävi tai ketä onnettomuudes
      Nurmijärvi
      103
      4583
    2. Yleltä tyrmäävä uutinen

      Ylen uutisen mukaan Raamattu on keksitty n. 2600. Putoaako kristinuskolta pohja kokonaan alta pois? https://yle.fi/a/74
      Luterilaisuus
      385
      1352
    3. Missä mustasusi on?

      Suden aloituksia ei ole näkynyt moneen päivään.
      Ikävä
      186
      1062
    4. Pakko kertoa mies

      Äitini tietää, että olen ihastunut sinuun. 😳 halusin että hän näkisi sinun kuvan ja pyysin googlaamaan sinua. Kommentti
      Ikävä
      109
      1052
    5. Sinä vain tulit elämääni

      Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna
      Ikävä
      86
      960
    6. Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?

      Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.
      Ikävä
      47
      911
    7. Miten koskettaisit häntä?

      Miten lähestyisit jos hän olisi lähelläsi nyt..
      Ikävä
      64
      891
    8. Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.

      Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk
      Maailman menoa
      11
      882
    9. Mitä ajattelet

      Kaivattusi uskosta tai onko hän uskossa?
      Ikävä
      64
      866
    10. tilitoimistopiirainen huutaa

      mikä tää piiraisen tilitoimistomies oikee on? olin kuullut vaikka mitä huhuja, että ihan valtavan äkkipikanen mies mutt
      Kuhmo
      10
      847
    Aihe