Tuoksuja edullisesti...

kesätuoksu

Onkohan kenelläkään kokemuksia CheapSmells nettikaupasta? Tilasin parfyyymin 12.5 eikä ole vielä tullut, joten alkoi jo huolestuttamaan, että tuleekohan ollenkaan...Kiitos vastauksista ja ihanaa kesää kaikille tuoksuista pitäville :)

5

234

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ei tullia vaan alv

      Olen tilannut muutaman kerran kyseisestä firmasta. Kaikki on mennyt ihan ok. Hajuvesien saapuminen kestää noin kaksi viikkoa, koska niitä ei voi lähettäää lentoteitse enää nykyään.

      CheapSmells sijaitsee Guernseyssä, joka ei kuulu EU:n. Jos tilaus ei ylitä toimituskuluineen 22 euroa, ei veroa tarvitse maksaa. Jos ostaa enemmän kuin 22 euron arvosta, tulli perii 24 prosentin arvonlisäveron. Esimerkiksi hajuvesi postikulut = 50 euroa, josta summasta peritään arvonlisäveroa 12 euroa.

    • sm3llg00d

      Minäkin tilannut useasti. Postitus kesti viimeksi noin kymmenen arkipäivää. Ei ole ollut mitään ongelmia firman kanssa.

      Jos sua vähääkään epäilyttää tuotteen saapuminen, niin ota vaan rohkeasti yhteyttä CS:n asiakaspalveluun. Pahimmassa tapauksessa teet reklamaation, mut eiköhän se siitä!

      Ja hyvää kesänjatkoa!

    • Oikea parfyymi

      Se on jokaisen oma asia,minne rahansa laittaa.Wunder Baumit on ilmanraikastimia,ei mitään hajuvesiä,eikä korujakaan.

    • purehav

      Onko tuoksu tullut jo perille?

      Huomasin tossa CheapSmells:in sivuja selatessa, että niille on tullu uusia rajotuksia tuotteiden lähettämisessä. Tuotteita joita aikasemmin pysty tilaamaan, ei pystykään enää tilata. Voisko tässä olla syy sun pitkittyneeseen toimitusaikaan?

      • halpahaju

        Vastaus toimitusajan pituuteen löytyy Cheapsmellsin sivuilta:

        Due to international aviation regulations, we cannot send certain beauty products by Airmail to Finland eli kansainvälisten ilmailumääräysten takia emme voi lähettää tiettyjä kosmetiikkatuotteita lentopostina Suomeen. Tietyt kosmetiikkatuotteet = hajuvedet, kynsilakat, aerosolit ja partavedet. Muut kosmetiikkatuotteet tulevat tavallisena lentopostina.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      193
      11626
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      58
      5499
    3. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      46
      2797
    4. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      40
      2415
    5. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      13
      1881
    6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      44
      1865
    7. Ikävä sinua

      Onkohan sulla ollut sama tunne kuin mulla viimeisten parin päivän aikana, eilen varsinkin. Ollaan oltu ihan lähellä ja k
      Ikävä
      14
      1839
    8. Otavassa tapahtuu!

      Rakennuspalo, yläkerta tulessa. Henkirikosta epäillään. Tiettyä henkilöautoa etsitään, minkä mahdollinen epäilty ottanut
      Mikkeli
      29
      1764
    9. Tulemmeko hyvin

      Toimeen ja juttuun keskenämme? Luulen, että sopisit hyvin siihen ☀️ympäristöön, paljon kaikkea erilaista.♥️mietin tätä s
      Ikävä
      6
      1516
    10. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      42
      1498
    Aihe