Joo eli pikane kysymys tosta ranskalaisesta punnerruksesta kun teen tota liikettä niin ei tule poltetta mutta seuraavana päivänä kyllä on semmone tunne ojentajas et tietää et o treenannu sitä jote onko tämmöne normia ?
Rankalainen punnerrus
kalju555
61132
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Laita enemmän painoa jos ne kallonmurskaajat eivät tunnu missään.
Juu selvä kiitokset teille.. kumpaa suosittelette käyttää mutka tankoo vai suoraa tankoo? oon ite ny käyttäny mutkaa mut tuntuu et bodi peukku menee vähä vinoo
Koita tehä ranskalainen vinopenkillä, sillä oon saanu ite ainaki tosi hyvän tuntuman. Alhaalla venyttää hyvin ja suoristettunaki käsillä on mukava veto.
Mutkatanko tuntuu ainaki omalla kohdalla paremmalta. Ranteet on sen verran huonot ettei juuri pysty tehä suoralla.
DOMS? mitä ihmettä sä sekoilet? mitä tarkoittaa doms? Jotain es-jonnen pärinää?
"DOMS? mitä ihmettä sä sekoilet? mitä tarkoittaa doms? Jotain es-jonnen pärinää?"
Otahan ES - poika taustatiedoista selvää ettet nolaa itseäsi. Jätä ne pärinäsi nyt vähän vähemmälle poika, tuo sinun sekoilu ei tee hyvää.
DOMS = Delayed Onset Muscle Soreness.
Ja kalju555, jos se peukalo tai alapää tai yläpää tai mikä tahansa ei tunnu liikkeessä hyvältä, koita toisella tavalla.
www.iigaspike.com tuolla on ohjeita helpon rahan tehtailuun internetissä.