hei, heti aluksi sanon etten kaiaa asiattomia kommentteja!
Eli olen 16v tyttö. Elämässäni on aika paljon ongelmia ja olen aika ahdistunut. On kuitenkin joitain asioita joista nautin esim. pukeutuminen. Rakastan korkeita korkoja, kireitä, kimaltelevia vaatteita, isoja näyttäviä koruja. Haen ehkä pukeutumisellani jotenkin huomiota, jota nähtävästi saan kun haukutaa huoraksi ja aletaan vihaamaan ensitapaamisella. Tuntuu pahalta että tämäki asia viedään minulta. Tykkään olla näyttävä, koska itse tiedän että en ole mikään huora.
Onko muita samoja kokemuksia?
mun tyyli
3
153
Vastaukset
- Näin.
Elä sinä turhaa muiden kommenteista välitä, ovat varmasti vaan kateellisia sinun kauniista ulkonäöstäsi, tyylitajuisesta ja rohkeasta olemuksestasi! Tallaa katuja ihan omana itsenäsi ja semmosena kun itsestä parhaalle tuntuu, mielipiteitä on monia, kaikkia ei voi mielytttää ja itse ainakin pidän tyyliäsi rohkeana ja hyvänä valintana. Jokainen pystyy katuja nokka pystyssä tallaamaan ja sinä teet sen itseluottamuksella ja tyylillä! :)
- aknLSKNKS
Kiitos vastauksesta :) niin se on:)
- oleee1
Omalla kohdallani tosin en tiedä, miksi vanhemmat ihmiset tuijottavat minua kun jotain sarjamurhaajaa... Pukeudun yleensä pelkkään mustaan ja tälläin, mutta en sitten tiedä oonko jotenkin pahannäkönen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site515866Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.
Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers714585Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto464352SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun564131SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt913735Tytti Tuppurainen ollut aivan sekaisin viime päivinä
Pitäis varmaan tehdä huumetesti sille. "– SDP:n Tytti Tuppurainen väittää kirkkain silmin ja Antti Lindtman vierellään613255SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het502443Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?352349Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat422079En uskalla ees ajatella muru
Miten mulle ois käynyt näiden raskaiden vuosien aikana jos sua ei ois ollut 🥺😧❤️ Sä oot ollut mun henkisenä tukena iha131209