Auton "avain" ja magneetti

napp5

Onko teillä parempaa tietoa tuollaisen nappikäynnisteisen auton "avaimen" säilyttämisestä samassa nipussa esim. kellokorttilätkän kanssa. Olen kuullut puhuttavan, että molemmat heittävät veivinsä :-)

4

1435

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • perustuen mihin?

      Mihin tällainen epäily perustuu? Eihän kumpikaan näistä ole magneetti.

    • 15+20 lienee 35

      Paskaa puhuvat. Itsellä samassa nipussa 4 kulunvalvontalätkää ja yksi auton älyavain. Mikään noista kulunvalvontalätkistä ei perustu mihinkään magneettiin vaan RFID niissä lienee.

      Tuo auton älyavain perustunee samaan, kun sen patterin loppuessa saa auton yhä käyntiin pistämällä sen ihan starttinapin viereen kun starttinappia painaa.

      Sisäänhän autoon patterin loppuessa pääsee mekaanisella avaimella joka on näppärästi piilossa älyavainmötikän sisässä.

      Kolmas älyavaimella varustettu auto menossa ja kaikkien aikana on erilaiset kulunvalvontalätkät olleet auton avaimen kanssa nipussa ongelmitta.

      Noiden lätkien kanssa vaan on parissa lukijassa otettava tarvittava lätkä vähän erilleen muista jotta lukija sen tunnistaa.

    • Anonyymi

      Löysin autunavaimen sinä perä missä on Länsiauto

      • Anonyymi

        Voi eko auta olen v9


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakastatko?

      Ala kertomaan se ja heti
      Ikävä
      71
      3095
    2. Mikä haluat olla kaivatullesi?

      1. Kaveri 2. Ystävä 3. Panokaveri 4.puoliso 5 jokin muu
      Ikävä
      92
      2865
    3. Kosiako meinasit?

      Voi sua rakas ❤️
      Ikävä
      51
      2105
    4. Mietin että

      Onko tästä enää paluuta entiseen? Ainut asia joka päiviini toi taannoin iloa, oli meidän yhteinen hassuttelu ja huumorin
      Ikävä
      20
      1565
    5. Oot ilkee paha noita

      Paha babushka Luulitko etten tienny
      Ikävä
      15
      1349
    6. Nyt rupeaa löytymään talonmiestä ja muuta sankaria hallipaloon

      Kyllä on naurettavia juttuja tuossa paikallislehdessä, että saa tosiaan nauraa niille..
      Vimpeli
      5
      1328
    7. Aaamu on täällä taas!

      Hyvää ja rauhallista työpäivää rakkauteni. Kunpa vaan hymyilisit enemmän. Toivon, että joku kaunis päivä kanssani et vaa
      Ikävä
      13
      1301
    8. Tajusin vaan...

      Että olen pelkkä kroonistunut mielisairas. Olen sairauspäissäni luullut itsestäni liikaa. Luulin, että olen vain korkein
      Ikävä
      13
      1273
    9. Sytyttikö hallin lapsi vai joku mielipuoli

      Onko tietoa? Toivon jälkimmäistä
      Vimpeli
      18
      1250
    10. Noin ulkonäkö-jutut ei multa

      Nainen, koskaan en ole kirjoittanut siitä mitään ilkeää. Ei kuulu tapoihin
      Ikävä
      24
      1232
    Aihe