Millainen kumppani olisit

kyselijä.

7

122

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sinkku37.

      Tosi hyvä kummani olisin. En petä, en juo joka viikonlopu enkä edes joka toinen. Imuroin ja moppaan, olen kelvollinen kokkikin, osaan remontoida, en tupakoi, olen turvallinen aina, kaverit ei ole tärkeintä elämässä eli naisellekkin jää rutkasti aikaa.

    • Ikisinkku M

      Kyselyn mukaan olisin "HYVÄ JÄTKÄ"

      "Sinulla on tapana suhtautua kumppaniisi kuin parhaaseen ystävääsi. Peräänkuulutat toiminnallasi kumppaneiden tasavertaisuutta ja kumppanisi ystäväpiiri pitää sinua yhtenä heistä. Elo parisuhteessa voi kuitenkin muuttua ajan myötä katalalla tavalla niin kaverilliseksi, että romanttinen ja seksuaalinen puoli suhteessanne muuttuu näkymättömäksi.

      Kehittääksesi parisuhdettasi pidä jatkossa mielessäsi se, että olette kumppanisi kanssa romanttisessa suhteessa, ettekä vain ystäviä. On tärkeää muistaa, että parisuhteessa on lupa heittäytyä haavoittuvaiseksi ja heittäytyä joskus toisen varaan."

      Omat kommentit kyselyn vastaukseen:
      Joo, jos haluaa kohdella toista kuin ihmistä riitelemättä ja alistamatta sekä tehdä järkeviä päätöksiä niin on sitten vain kaveri pitkässä juoksussa, näinhän se lienee. Tuohon "On tärkeää muistaa, että parisuhteessa on lupa heittäytyä haavoittuvaiseksi ja heittäytyä joskus toisen varaan." sanoisin että ja v...t.

    • etsitaan

      Antoi:

      "
      Sovittelija

      Riita on sinulle kuin kirosana ja pyrit välttämään kaikenlaisia konflikteja viimeiseen saakka. Sinä olet turvallinen kumppani kaikessa rauhallisuudessasi, mutta ajat käytökselläsi itsesi helposti altavastaajan asemaan, eikä se tee itsetunnollesi pitkällä tähtäimellä hyvää.

      Kehittääksesi parisuhdettasi pyri ottamaan jatkossa huomioon kokonaiskuva pienten yksityiskohtien sijaan: riitoja ei aina voi välttää, ja ne harvoin tuhoavat hyvälle pohjalle rakennetun parisuhteen. Rauhallisuutesi on ase, joka oikein käytettynä on mitä parhain lähtökohta tasapainoiseen parisuhteeseen, jossa kumppaneiden halut ja tarpeet otetaan huomioon ja jossa kumpikin on kuin lintukodossa turvassa toistensa syleilyssä – miten elämä ikinä heitteleekään."

    • Minä olen kanssa "hyvä jätkä", eli semmoinen kaverikumppani olisin. En varsinaisesti ymmärrä, miksi tämä olisi niin paha asia, että sitä pitäisi yrittää muuttaa. Eikö kumppanin sitten kuuluisi olla ystävä? Kyllähän seksi parisuhteeseen kuuluu joka tapauksessa. Itse en ainakaan käytännön ihmisenä jaksa innostua mistään turhasta romanttisesta skeidasta.

    • Mies1985

      Marttyyri.

    • Atm on atm

      "Et ikinä saa ketään. Olet friikki. Luovuta jo suosiolla."

    • mammam

      "Äitihahmo". Pitää ikävä kyllä melko hyvin paikkansa, pitäisi opetella vähän välinpitämättömämmäksi. Ei kukaan halua tyttöystävän olevan kuin äiti. Ilmankos olenkin sinkku.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa

      10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö
      Maailman menoa
      281
      10381
    2. K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä

      vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon
      Maailman menoa
      245
      6036
    3. Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen

      Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos
      Maailman menoa
      173
      5454
    4. PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT

      * * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *
      Maailman menoa
      112
      5109
    5. Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen

      Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot
      Maailman menoa
      19
      3335
    6. Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"

      Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe
      Maailman menoa
      9
      2744
    7. Ootko sä nainen suuttunut

      jostain? Harmi jos tullut väärinkäsityksiä.
      Ikävä
      214
      2642
    8. Nainen, sanotaan että totuus tekee kipeää

      Ehkä mutta se voi olla myös se kaikkein kamalin asia kohdata. Kuplassa on turvallista, kun tietää vähemmän on helpompi.
      Ikävä
      20
      2499
    9. Menen nyt koisimaan

      Ja en ehkä palaa tänne. Asia on nyt loppuunkäsitelty ja totuus tuli ilmi
      Ikävä
      28
      2354
    10. Valtio lopettaa pienituloisten perheiden kylpylälomien tukemisen

      Pienituloiset suomalaiset ovat voineet vuosikymmenten ajan hakea tuettuja lomia terveydellisin, sosiaalisin ja taloudell
      Maailman menoa
      382
      2257
    Aihe