Au pairiksi Lontooseen? Osallistu tv-sarjan kuvauksiin!

Aito Media

Kuuletko suurkaupungin kutsun? Kaipaatko seikkailua ja uusia kokemuksia?
Lähde syksyllä au pairiksi Lontooseen!

Tuotantoyhtiö Aito Media etsii au pairiksi aikovia, täysi-ikäisiä suomalaisnuoria mukaan dokumentaariseen tv-sarjaan. Ohjelmassa seurataan Lontoossa työskentelevien au pairien elämää syksyllä 2013.

Au pairina työskentely suurkaupungissa on unohtumaton kokemus. Jos olet valmis seikkailuun ja haluaisit jakaa sen kanssamme, ota yhteyttä. Järjestämme sinulle isäntäperheen ja tuemme sinua matkan varrella.

Lähetä meille kuvallinen, vapaamuotoinen hakemus, jossa kerrot mm.
- Nimesi, ikäsi ja yhteystietosi
- Kuka olet ja miten kuvailisit itseäsi?
- Miksi haluat au pairiksi Lontooseen?
- Mitä odotat au pair -kokemukseltasi?
- Oletko aiemmin asunut tai työskennellyt ulkomailla?
- Millainen olisi unelmiesi isäntäperhe? Entä millaista isäntäperhettä et itsellesi toivoisi?

Lisätiedot ja hakemukset osoitteeseen [email protected]
Koekuvaukset järjestetään kesäkuussa, joten toimi pian!

Yle esittää ohjelman keväällä 2014.

6

432

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kiinnostunut..

      Hei!
      Kuinka pitkä au pair -aika olisi?

    • Aito Media

      Ohjelmaa kuvataan puolen vuoden ajan syksystä alkaen. On mahdollista, että au pair ja isäntäperhe jatkavat yhteistyötään pidempäänkin kuvausten päättymisen jälkeen.

    • Andaluzia

      Kuullostaa kiinnostavalta! Aion kyllä katsoa ainakin sitten, kun tulee.

    • humppuukkia

      Aupairit ja perheet varmaan valitaan sillä perustein, että viihdekerroin on katsojille taattu - eihän siinä mitään hauskaa olisi, jos kaikki sujuisi hienosti eikä mukana olisi yhtään raastavaa draamaa, ja perhe ja aupair tulisivat sulavasti toimeen, mitä sitäkin tapahtuu yhtä mittaa. Kannattaa pitää mielessä... Tai ehkäpä olen katsonut liikaa näitä tällaisia ohjelmia, en luota. Mutta onhan se tietysti kiva päästä telkkariin, hinnalla millä hyvänsä.

    • Allu_tallu

      Kiintoisaa! Mulla ainakin sujui perheen kanssa kivasti koko au pairina olon ajan, mutta kulttuurishokki oli väistämätön aluks. Siitä oils riittäny kyllä viihdettä yhden tv-sarjan verran. Kyllä sekin sit helpotti, kun alkoi asettua. Voisinpa lähteä uudestaan, niin menisin heti!

    • M-illi

      Voikohan viel hakee?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mies, mitä minun pitäisi tehdä

      Niin, mitä naisen siis pitäisi tehdä, että lähestyisit ja tekisit aloitteen? Mikä on riittävä kiinnostuksen osoitus juur
      Ikävä
      181
      2556
    2. Miksi teillä meni...

      ...välit poikki kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      189
      2098
    3. Toivottavasti et mussukka elättele toiveita meikäläisen suhteen

      Tiedän mitä olet touhunnut joten aivan turha haaveilla mistään enää 👍
      Ikävä
      177
      1955
    4. Sofia Virralla ja Minja Koskelalla ei mitään käsitystä terveyskeskusmaksuista!

      Vasemmistopimut Sofia ja Minja täysin ulkona sote asioista, ei minkäänlaista käsitystä edes mittaluokasta, missä terveys
      Maailman menoa
      122
      1761
    5. Nainen näytät mummolta. :D

      Siks sua ei huoli kukaan.
      Ikävä
      161
      1706
    6. Summit-tippuja Nicola sai Carolalta yllättävän viestin - Some älähtää rajusti: "Älä viitsi..."

      The Summit Suomi -kisa käy kuumana kylmässä Norjan vuoristossa. Nicola tiputettiin kisasta juuri ennen finaalia. Likaise
      Tv-sarjat
      31
      1655
    7. Varattais lähihotellista

      🥰 huone viikoksi. Oltais vaan ja tilattais huonepalvelusta herkkuja! Viikonloppukin käy jos et viikoksi ehdi ❤ Hyvää
      Ikävä
      179
      1265
    8. Kompostointitarkastaja tuli tarkastukselle!

      En ole ikinä kompostoinnut ja eilen kävi kompostointitarkastaja kylässä. Tosi hianoa byrokratiaa taas: "Laki edellyttää,
      72
      1237
    9. Juusolle sataa vihaisia viestejä hoitajilta ja loput nauravat hänelle

      Ei löydy montaakaan, joka kehuisi Juuson toimintaa ministerinä: "Selvä enemmistö Juuson päivitykseen reagoineista on su
      Perussuomalaiset
      171
      1225
    10. Persuehdokas uhkasi tappaa "jätkän" ja ravintolayrittäjän

      Kuuntele tästä kuinka meuhkaa. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/4eb3034d-48c5-4f31-b53c-42be3dc9607c
      Perussuomalaiset
      80
      1171
    Aihe