Onko kellään kokemusta tai tietoa, missä/miten voisin myydä hopeisen Lapponia-rannekorun ja muutaman Kalevala-korun netissä? Ja miten korut kannattaa hinnoitella? Esim. jos hopeisen rannekorun hinnaksi löydän 464 e, niin paljonko siitä voin pyytää?
Missä myyn koruni?
Menneestä eroon
1
419
Vastaukset
- mirskauskis
Facebookissa on ainakin jotain korukirpputoreja, samoin Huuto.net tai tori.fi ovat hyviä kauppapaikkoja. Yleensä käytetyn korun hinta on automaattisesti noin puolet normaalista. Siis minun mielestäni ja minun kokemukseni mukaan.
Se laskee kummasti korun arvoa jos sitä on käytetty, vaikka hyvässä kunnossa olisikin. Itse myisin kyseistä korua siis 230-250e, toki voit koittaa pyytää enemmän alussa jos on jokin harvinaisempi malli tai jos koru on todella hyvässä kunnossa. :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kelekkakisat
Mikä vakava onnettomuus sattunut kisoissa. On peruttu koko kisat. Pelastuskopteri näytti käyvän paikalla.2911161- 528760
- 1375415
- 1443714
- 693618
Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset
Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi353574- 403308
- 572628
Olisipa saanut sinuun
Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak592265- 301857