Kuten otsikkokin kertoo, niin se on täysin hyödytöntä.
Suomen maassa ei saa tunnustaa tunteitaan naiselle.
13
315
Vastaukset
- kfgldkgldkgl
Ei ainakaan ekoilla treffeillä. Suhteessa siitä voi olla hyötyä.
- kusipää jätkä'
Ongelmaksi sen tekeekin se, että miten sinne suhteeseen pääsee muuten kuin kertomalla, kuinka ihana ja rakas ihminen toinen onkaan. Eikä se suhde ainakaan mököttämällä ala, se on varmaa.
- lifemocker
typeräähään se ainakin täysin tuntemattomille on!
- Aika selkeetä
Riippuu varmasti niistä tunteista ja siitä että tunteeko nainen samoin sinua kohtaan. Onhan se ihan selvää että jos nainen ei edes tunne sinua tai pitää sinua pelkkänä kaverina, niin eipä pelkkä rakkaudentunnustus häntä sinuun rakastumaan saa. Mitä sitten odotit?
- 6+18
Mitä sitten pitäis tehdä? Odottaa? Ei varmaan odottaminen saa naista rakastumaan mieheen.
- lifemocker
6+18 kirjoitti:
Mitä sitten pitäis tehdä? Odottaa? Ei varmaan odottaminen saa naista rakastumaan mieheen.
kyllähän sä nyt sen näät onko sut friendzonetettu vai ei!
- dgpnkfgpn
lifemocker kirjoitti:
kyllähän sä nyt sen näät onko sut friendzonetettu vai ei!
Kyl mä ainakin ite jotenkin uskon, että friendzoneltakin pääsee suhteeseen, mutta se vain vaatii paljon yhteistä, paljon yhdessäoloa ja myös aika paljon yhteydenpitoa.
- lifemocker
dgpnkfgpn kirjoitti:
Kyl mä ainakin ite jotenkin uskon, että friendzoneltakin pääsee suhteeseen, mutta se vain vaatii paljon yhteistä, paljon yhdessäoloa ja myös aika paljon yhteydenpitoa.
jos toinen on oikeasti sun KAVERI niin et sä halua tätä panna
lifemocker kirjoitti:
jos toinen on oikeasti sun KAVERI niin et sä halua tätä panna
Miksikäs ei? :D
- mydingdingdong
Ei saa =/= ei kannata.
- Niin on.
Ja jos tunnustaakin saa vähintään porttikiellon.
- shsrjrjsrdj
Pikkulapset on vuosien saatossa jääneet pikkulapsien tasolle ja kuvittelevat, että Suomessa kannattaa tehdä kaikenmoista jännää, koska on katottu liikaa Walt Disneyn suomeksi dubattuja piirrettyjä, joissa kaikki rumat nörtit saavat sadun lopussa unelmiensa prinsessan tunnustettuaan hänelle tunteensa ja muuttuvat samalla itsekin prinsseiksi.
- Ei pidä paikkaansa
Mistä olet moisen kuullut?
Suomen maassa on se vikana, että miehet ovat kärjistetysti sanottuna pelureita jotka leikkivät tunteilla tai sitten jöröjukkia jotka eivät varmasti sano tykkäävänsä.
Miksihän todella moni nainen löytää rakkaansa ulkomailta? Koska sieltä löytyy MIEHIÄ, jojtka tunnustavat aidot tunteensa heti kun niitä syntyy ja ovat muutenkin sanansa arvoisia.
Jotakin opittavaa olisi miehillä...
Tai sitten tarjonta ja kysyntä ei kohtaa. Miehet tunnustaa tunteensa vain parikymppisille kaunottarille ja muut naiset saa vain sontaa niskaansa mm. tämän palstan muodossa.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2944791Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1353076Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k532995Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281551Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2271252- 471199
Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa
Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.71026Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?
Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu781001Paskalaista valokuitulakiin
Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais52989Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu58981