Kuten otsikkokin kertoo, niin se on täysin hyödytöntä.
Suomen maassa ei saa tunnustaa tunteitaan naiselle.
13
329
Vastaukset
- kfgldkgldkgl
Ei ainakaan ekoilla treffeillä. Suhteessa siitä voi olla hyötyä.
- kusipää jätkä'
Ongelmaksi sen tekeekin se, että miten sinne suhteeseen pääsee muuten kuin kertomalla, kuinka ihana ja rakas ihminen toinen onkaan. Eikä se suhde ainakaan mököttämällä ala, se on varmaa.
- lifemocker
typeräähään se ainakin täysin tuntemattomille on!
- Aika selkeetä
Riippuu varmasti niistä tunteista ja siitä että tunteeko nainen samoin sinua kohtaan. Onhan se ihan selvää että jos nainen ei edes tunne sinua tai pitää sinua pelkkänä kaverina, niin eipä pelkkä rakkaudentunnustus häntä sinuun rakastumaan saa. Mitä sitten odotit?
- 6+18
Mitä sitten pitäis tehdä? Odottaa? Ei varmaan odottaminen saa naista rakastumaan mieheen.
- lifemocker
6+18 kirjoitti:
Mitä sitten pitäis tehdä? Odottaa? Ei varmaan odottaminen saa naista rakastumaan mieheen.
kyllähän sä nyt sen näät onko sut friendzonetettu vai ei!
- dgpnkfgpn
lifemocker kirjoitti:
kyllähän sä nyt sen näät onko sut friendzonetettu vai ei!
Kyl mä ainakin ite jotenkin uskon, että friendzoneltakin pääsee suhteeseen, mutta se vain vaatii paljon yhteistä, paljon yhdessäoloa ja myös aika paljon yhteydenpitoa.
- lifemocker
dgpnkfgpn kirjoitti:
Kyl mä ainakin ite jotenkin uskon, että friendzoneltakin pääsee suhteeseen, mutta se vain vaatii paljon yhteistä, paljon yhdessäoloa ja myös aika paljon yhteydenpitoa.
jos toinen on oikeasti sun KAVERI niin et sä halua tätä panna
lifemocker kirjoitti:
jos toinen on oikeasti sun KAVERI niin et sä halua tätä panna
Miksikäs ei? :D
- mydingdingdong
Ei saa =/= ei kannata.
- Niin on.
Ja jos tunnustaakin saa vähintään porttikiellon.
- shsrjrjsrdj
Pikkulapset on vuosien saatossa jääneet pikkulapsien tasolle ja kuvittelevat, että Suomessa kannattaa tehdä kaikenmoista jännää, koska on katottu liikaa Walt Disneyn suomeksi dubattuja piirrettyjä, joissa kaikki rumat nörtit saavat sadun lopussa unelmiensa prinsessan tunnustettuaan hänelle tunteensa ja muuttuvat samalla itsekin prinsseiksi.
- Ei pidä paikkaansa
Mistä olet moisen kuullut?
Suomen maassa on se vikana, että miehet ovat kärjistetysti sanottuna pelureita jotka leikkivät tunteilla tai sitten jöröjukkia jotka eivät varmasti sano tykkäävänsä.
Miksihän todella moni nainen löytää rakkaansa ulkomailta? Koska sieltä löytyy MIEHIÄ, jojtka tunnustavat aidot tunteensa heti kun niitä syntyy ja ovat muutenkin sanansa arvoisia.
Jotakin opittavaa olisi miehillä...
Tai sitten tarjonta ja kysyntä ei kohtaa. Miehet tunnustaa tunteensa vain parikymppisille kaunottarille ja muut naiset saa vain sontaa niskaansa mm. tämän palstan muodossa.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Muovikassikartelli
Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell392218Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta
Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.511802Hallintooikeus..
"Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.1291696Olen rakastunut
varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.1041356Teit yllättävän siirron
Olet tähän saakka ollut tietyllä tapaa varovainen. Voi kai sanoa, että olemme kunnioittaneet toistemme rajoja. Tiedän,541080Jos se joskus oli molemminpuolista
niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.761018- 60932
Laita nyt se viesti
Tiedän että haluat tavata. Kirjoitat, pyyhit, kirjoitat... Lähetä se viesti 😗54837Kaipaatko nainen
Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd102821Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?
Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.267809